Нардеп Єфімов: Меседжі України на "сніданку з Трампом"

Кілька днів, проведені в США в рамках Національного молитовного сніданку, дозволили заміряти настрої американських ділових і політичних еліт відносно України

Нардеп Єфімов: Меседжі України на "сніда…

А також безпосередньо почути їхні оцінки політичних і економічних процесів у нашій країні. Про це пише народний депутат України Максим Єфімов, передає Depo.Донбас з посиланням на "Сегодня".

"Молитовний сніданок – подія зовсім інше смислове навантаження, ніж його подають в Україні, – пише нардеп. – Навіть в експертних колах у нас помилково недооцінюють силу "неформатних" механізмів та можливості їх впливу на глобальні процеси".

Ідеологія сніданку – об'єднує. Вона – традиційна для американського суспільства США, і зрозуміла тим, хто готовий комунікувати з ключовим геополітичним центром на його принципах.

Незважаючи на декларовану аполітичність заходи, тут збирається аудиторія, яка багато в чому задає порядок денний у глобальному розвитку світу. Часто на його "полях" вперше озвучують сенси, що формують відповіді на світові виклики. Для України це ще одна можливість запропонувати своє позитивне позиціонування – відмінне від існуючого – зі знаком мінус.

Щоб доносити меседжі аудиторії, що пропонує формули рішень, потрібно грамотно використовувати нові формати. У істеблішмента США є свої інтереси щодо України. Так само, як і МВФ. Але для них цікаво почути альтернативну думку про розвиток української фінансової системи, інвестиційні перспективи, інноваційному потенціалі. Цим треба користуватися. Саме в таких розмовах формується розуміння перспектив України. З часом воно може стати геополітичним маркером і бути конвертовано в стратегічні рішення.

У цьому році молитовний сніданок відвідали 3800 осіб з більш ніж 130 країн. Показово, що російська делегація, незважаючи на закон про санкції і розслідування про втручання РФ в американські вибори, надіслала втричі більше учасників, ніж у 2017-м. Виявилося, що риторика Холодної війни для Кремля – не привід відмовлятися від діалогу у форматі, пропонованим опонентом.

Основні зустрічі і переговори проходять в кулуарах і на офіційних майданчиках. В тому числі, в рамках Українсько-американської ділової ради, де ми зустрілися з представниками аерокосмічних, енергетичних, ІТ і аграрних компаній США. У цьому контексті бачиться важливою оцінка Президента Ради Моргана Вільямса про Україну як ринку, цікавого для заходу американських компаній і технологій.

"Я бачу два смислових поля – гуманітарний та інвестиційне, в розробці яких нам важлива підтримка США і міжнародного співтовариства. Про це, до речі, йшлося на багатьох майданчиках. Першорядна умова – відновлення в Україні світу, повернення окупованих територій і відновлення гуманітарного розвитку на Донбасі", – пише народний депутат.

"Для нас не менш важливий меседж про збереження високих інвестиційних перспектив України в умовах окупації частини територій, – продовжує він. – Війна – не привід відмовлятися від економічного зростання, технологічного розвитку та створення робочих місць. При цьому важливо забезпечити справедливу бюджетну політику стосовно жителів Донбасу і тимчасово переселених громадян".

За його словами, в жорстких існуючих умовах можна і потрібно просувати інвестиційні можливості країни. Україна реально готова до цього з багатьох напрямків. Ця думка була ключовою на різних зустрічах. Важливо переконати міжнародних партнерів у тому, що амбіції України – значно вище, ніж статус світового постачальника пшениці, птиці або соняшникової олії. У нас є технологічні інновації, в тому числі унікальні, безумовно, цікаві для світового співтовариства.

"Ми обговорювали перспективи розвитку альтернативної енергетики в нашій країні та світі, – розповідає Єфімов. – Україна, наприклад, освоїла випуск вітроенергетичних установок світового рівня і довела готовність до міжнародних проектів у "зеленій" енергетиці. Приклад – створений на засадах міжнародної кооперації сучасний вітропарк в Казахстані. А найближчим часом краматорські виробники представлять нову, унікальну навіть для Європи, вітроенергетичну установку".

Розвиток високотехнологічних виробництв, створення якісних робочих місць і активна гра на світовому ринку інноваційних трансферів – шанс для України стати частиною європейської інноваційної моделі. І – відірватися від консервативного сприйняття як технологічно відсталої аграрної країни.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme