ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мешканка Донецька розповіла, скільки коштує громадянство Росії

Крім оплати потрібно кілька разів здати екзамени з мови
Depo.
2 грудня 2015 18:17
ФОТО: depo.ua

Для тих жителів Донецька, хто мріє про російський паспорт, донеччанка, а нині біженка на Росії Ірина Пучкова розповіла, скільки тепер коштує стати громадянином Росії, передає Depo.Донбасз посиланням на "Сегодня.ua".

Як виявилося, коштує це дорого.

Так, для того, щоб спочатку отримати дозвіл на тимчасове проживання, потрібно пройти медогляд і отримає довідку (1,8 тис. руб. або близько 600 грн).
Потім перекласти на російську мову і нотаріально завірити паспорт, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження (не менше 2-2,5 тис. руб. або до 800 грн. на сім'ю з трьох осіб).

"У фірмі при ФМС (Федеральної міграційної служби) потрібно заплатити за заповнення бланків (можна і самим, але тоді обов'язково співробітники ФМС знайдуть помилку і доведеться переробляти кілька разів) - 4,5 тис. руб. за трьох. Мито - 3 тис. руб. на трьох. Фото - 900 руб. на трьох. Ну і всякі невраховані дрібниці типу папки,конверти, переміщення між усіма цими установами - мінімум 1 тис. руб. Разом: 17 -18 тис. руб, а може й більше, - підрахувала донеччанка. - І це без іспиту з російської! Це ще мінімум 2,5 тис. за пільговою ціною для "Л-ДНР".

Перший етап отримання громадянства вже обійдеться як мінімум в 20 тис. Але ж треба ще отримати посвідку на проживання.

"Там все знову теж саме: довідки медичні, переклади, мита. І знову іспит, тільки тепер дорожче. Моїм батькам ТМП вийшов близько 9 тис. на людину, це без здачі мови! А іспит з мови на цей рівень 5 тис. рублів. Тобто нам на трьох з моїм іспитом - мінімум 32 тис. рублів "- жахається Ірина Пучкова.

Третій етап - отримання власне громадянства.
"Мито в 3,5 тис. з людини! Документи знову ж заповнити - ще 4, 5 тис руб., Переклади - обов'язково нові копії! Відмова від громадянства - 1, 2 тис. руб. з людини. І знову - мій іспит! Він вже 6 тис. рублів на громадянство", - пише колишня мешканка Донецька.

Разом, за результатами приблизного підрахунку, отримання громадянства Росії обійдеться біженцю в круглу суму - близько 100 тис. руб.

Всупереч завіренням про те, що біженці забезпечені житлом, грошима (800 руб. на день згідно з програмою), роботою, Ірина Пучкова повідомляє, що нічого такого й близько немає.

"Забула додати, що для ТМП і громадянства треба ще стабільний дохід в Росії протягом року не менше 25 тис. руб. Або вклад у банку по 108 тис. руб. на людину", - додає колишня донеччанка. І вся ця процедура займає близько року.

Як свідчить офіційний сайт Федеральної міграційної служби Росії, загальний термін процедури оформлення російського громадянства з моменту оформлення дозволу на тимчасове проживання на території Росії становить 7 місяців. Біженці повідомили, що дозвіл на тимчасове проживання оформляється 3 місяці.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас