"Путінпамагі": Для кого мер Лисичанська влаштував зашкварне свято "побєдобесія" (ФОТО)

Коли дивишся фото "побєдобесія" у Лисичанську, здається, що це помилка, і це не українське місто, а якийсь Саранськ

День перемоги, який відгримів в Україні, вкотре показав, що до сприйняття цієї дати як дня тихої скорботи нам ще далеко. Надто міцно в'їлися радянські "скрєпи" про "дєдивоєвалі". Навіть усі ці мітинги-реквієми з українськими прапорами виглядають убого, не говорячи вже про кремлівську акцію "Безсмертний полк", коли наштрикують фото "дідів" на палиці і ходять з ними вулицями.

Але переплюнув всіх Лисичанськ - місто на Луганщині, яким керує "крєпкій хозяйствєннік" від "Опозиційного блоку" Сергій Шилін.

У Лисичанську немає тротуарів і асфальту на дорогах, немає пандусів для тих же ветеранів на візках, немає вуличного освітлення, вночі містом ходити неможливо. У Лисичанську постійно немає питної води через багатомільйонні борги водоканалу перед енергетиками, у місті збанкрутіли промислові підприємства.

Але тут не вважають зашкваром співати і танцювати на кістках у гімнастерках під червоним прапором з забороненою комуністичною символікою. До того ж, приймають у всьому цьому участь представники української влади - сам Шилін, нардеп-опоблоківець Сергій Дунаєв, а також заступник керівника Луганської обласної ВЦА Сергій Філь. Прямо так стоять під прапором з серпом і молотом, всіх вітають.

Тут тобі і ряджені у фому вояків СРСР діти.

І пісні.

І танці. Яка скорбота? Ні, не чули.

І обов'язкове піар-фото мера з ветеранами.

Коли дивишся фото "побєдобесія" у Лисичанську, здається, що це помилка, і це не українське місто, а якийсь Саранськ або Пенза, чи, на крайній випадок, окупований Крим.

Зазвичай такі масові заходи організовує міська рада та виконком, які очолює сам мер Шилін, а кошти виділяє міський бюджет. Тобто якщо у Лисичанську вкотре відключать воду через несплачені борги, мешканцям можна порадити згадати про святкування 9 травня і не скиглити.

Шилін неодноразово казав, що бюджетом Лисичанська керує Дунаєв, але вважати, що цей цирк на 9 травня задумка виключно нардепа, буде помилкою. Бо ці дві особи з одного поля ягоди.

Про те, хто такий Шилін і які в нього стосунки з Дунаєвим, Depo.Донбас писав неодноразово. Ось з останнього: Розкол в "Опоблоці" на Луганщині: Чому Дунаєв втрачає контроль над регіоном.

Якщо коротко, то у Шиліна і Дунаєва, який просунув його у мери, серйозно зіпсувалися стосунки. Аж до того, що керована Дунаєвим фракція "Опоблоку" у міськраді вирішила скинути Шиліна з посади.

Той, у свою чергу, почав виливати на нардепа-куратора компромат, розповідаючи, як фірми Дунаєва доять бюджет міста, як він забороняє звертатися по субвенції і допомогою з реалізацією проектів.

"Я ніколи погано не говорив про Дунаєва. Про таких людей погано не говорять. Або не говорять нічого", - сказав Шилін.

Зараз скандал з його звільненням зтишився, але перейшов у підпільну стадію. Або Дунаєв Шиліна знову підімне під себе, або ж Шилін знайде собі нового куратора аби вижити у місцевій політиці.

Адже справи з його репутацією, м'яко кажучи, не дуже. Чого варті лише два сини-кримінальники. Один під слідством через знущання над прикордонником та наркотики, інший в розшуку. Також через наркотики.

Тому розцінювати те, що було 9 травня у Лисичанську можна як відвертий виклик Україні та її офіційним намаганням відмежувати День перемоги від кремлівського сценарію святкування. А також як відверте загравання з Росією, або ж з проросійськими силами в Україні. Шилін у цьому процесі вбиває двох зайців, підлащується до проросійського Дунаєва, з яким він чи не вперше з'явився разом на людях після скандалу з можливим звільненням. А також готує грунт для свого виходу з "Опоблоку" та приєднання до інших проросійських політсил. Це 9 травня у Лисичанську ніби лемент Шиліна - "Путінпамагі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас