Квест "знайди бензин": Чому в окупованому Донецьку паливо стало дорогим дефіцитом

Росія підклала окупованому нею ж Донбасу "бензинову свиню"

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Квест "знайди бензин": Чому в окупованом…

На заправках окупованого Донецьку другий тиждень відсутній бензин. Жителі у пошуках палива ганяються по всьому місту, переплачують і відстоюють черги.

Проблеми з бензином тут виникали і раніше, але не тривали так довго. У мережі навіть створили групи, де люди оперативно обмінюються інформацією, на яких заправках що з'явилося, просять допомоги, якщо автомобіль "з'їв" увесь бензин і заглох посеред дороги.

Зневірені донеччани знімають черги на відео і коментують ситуацію.

Також пишуть, що паливо істотно виросло в ціні - з 45 до 51 російського рубля за літр 95-го бензину.

Але навіть за такими цінами знайти бензин у Донецьку - той ще квест.

Але увесь цей інформаційний потік є тільки у соцмережах, позаяк у так званих ЗМІ "ДНР" про бензинову кризу нема ані слова. Проте, ще у квітні анонс цього апокаліпсису таки просочився через офіційні джерела "ДНР" . Щоправда, заступник голови "комітету з промисловості і торгівлі" "ДНР" Євген Орлов тоді казав про дизильне пальне. "У нас паливна криза, яка збіглася з початком посівної кампанії. У зв'язку з чим необхідно вживати термінових заходів", - сказав Орлов.

Він нагадав, що проблеми з дизельним паливом в "ДНР" з'явилися ще в середині січня 2018 року. "В першу чергу це пов'язано з ситуацією на самому паливному ринку в РФ. При збільшенні ціни на нафту знижується мотивація для виробництва палива. В результаті чого виникає нестача такого палива. Другим ключовим моментом є те, що ліцензування почалося в січні, в той період, коли відбулися зміни правил на самому ринку в РФ", - пояснив він.

Зважаючи на те, що і дизильне пальне, і бензин усіх марок в "ДНР" завозять з Росії, то і дефіціт, і підвищення цін цілком логічні. А на Росії минулого тижня різко зросли ціни на усі види пального. Ціна палива марки АІ-92 додала 90 копійок і досягла рівня 42,21 рубля за літр, вартість бензину марки АІ-95 додала 88 копійок і досягла 45,5 рубля. У багатьох регіонах ціни на бензин виросли за тиждень до 21 травня більш ніж на 3%.

На окупованій Донеччині російське паливо за зрозумілих причин подорожчало більше, ніж на Росії – у цей анклав його ще потрібно доставити, що потребує додаткових витрат і ризиків. Наприклад, якщо стане відома назва російських компаній, які транспортують паливо на окуповану територію, вони можуть нарватися на санкції з боку України, яка для них і досі дуже прибутковий ринок.

Тим часом місцеві ватажки в "ДНР" не забаряться заробити на реалізації пального. Офіційно заправки в Донецьку підпорядковані "Республіканській паливній компанії", яка створена на базі "віджатої" мережі "Паралель". Але, як відомо, ринок палива в "ДНР", після того, як були скинуті з "хлібних" місць люди екс-регіонала Сергія Курченка, контролює "міністр доходів і зборів" Олександр Тимофєєв.

Зазначимо, що на сусідній окупованій Луганщині паливна клиза тривала недовго - кілька днів.

У соцмережах луганчани також влаштовували перекличку.

29 травня стало відомо, що бензин з'явився, але ціни на нього зросли до 50 рублів за літр 95-го.

Підвищення цін на бензин в "ЛНР" має такі ж самі підстави, як і в "ДНР", але є і ще одна причина. У підконтрольних "ЛНР" ЗМІ повідомлялося, що окупаційна влада планує замінити транспортний податок дорожнім збором, який буде включений у вартість паливно-мастильних матеріалів.

Як пише місцевий блогер Денис Луганський, керівництво "ЛНР" прийняло рішення підняти вартість палива для місцевого населення з метою отримання ще більшого прибутку. Він зазначає, що у "республіці" нафтопереробних заводів немає, паливо регулярно завозиться з території Росії і зберігається на нафтобазі в місті Ровеньки. Звідти розвозится по АЗС, які раніше були підконтрольні екс-ватажку "ЛНР" Ігорю Плотницькому, а тепер – главі "МВС" Ігорю Корнету. "Зростання цін на бензин неминучо призведе до подорожчання продуктів харчування і послуг, що істотно вплине на рівень життя малозабезпечених верств населення. Ціни будуть поступово збільшуватися протягом двох-трьох місяців", - пише блогер, зазначаючи, що від цього виграють усі ватажки "ЛНР".

Тим часом у місцевих ЗМІ підбадьорюють населення, аби не спричинялася паніка.

Проте забувають додати, що "Лукойл" і "Роснефть" у разі виходу на ринок окупованого Донбасу 100% потраплять під санкції.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme