Країни G7 закликають активістів припинити блокаду Донбасу

Країни "Великої сімки" закликали активістів припинити блокаду Донбасу і заявили, що вона створює величезні ризики для економіки і енергетики України

Depo.
17 лютого 2017 19:58
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.Донбас з посиланням на УНІАН.

У заяві держав G7 сказано, що в минулому році Україна продемонструвала економічне зростання: "Транспортна блокада загрожує цьому процесу і підриває енергетичну безпеку для мільйонів людей. Ми закликаємо всі сторони знайти загальні підходи до вирішення проблем, розблокувати залізничні колії та автомагістралі для організації законної торгівлі".

Крім того, в заяві наголошено на необхідності організувати безперебійну роботу енергетичних об'єктів, провести модернізацію генеруючих потужностей і вжити заходів для забезпечення енергопостачань на тривалий періоди.

Нагадаємо, що 15 лютого Кабмін України запровадив надзвичайні заходи в енергетиці у зв'язку із блокадою вивезення вугілля із непідконтрольних територій.

Як відомо, 25 січня ветерани АТО і, зокрема, деякі нардепи Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цього було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом у районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

За даними "Укрзалізниці", станом на 15 лютого через блокування руху поїздів на Донбасі Україна не отримала майже 240 тис. тонн енергетичного вугілля, а галузь зазнала 53,5 млн грн збитків.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас