КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеження перетину: Як діє карантин, що кажуть люди

На КПВВ "Новотороїцьке" в перший день обмежень перетину лінії розмежування через карантинні заходи небагатолюдно

КПВВ "Новотроїцьке" в перший день обмеже…
Depo.Донбас

Більшість людей, які перетинають сьогодні КПВВ, їдуть з підконтрольної території Донеччини на окуповану, передає кореспондент Depo.Донбас

До 3 квітня перетнути КПВВ люди можуть один раз в один бік.  Про це розповів заступник коменданта ОБПК "Волноваха" Артем Рожко.

"Якщо людина має прописку на окупованій території, її пропускають лище туди, якщо на підконтрольній - то лише туди. Виключення є для переселенців (ВПО). Вони можуть обрати, в який бік рухатись, але ми попереджаємо, що назад до завершення дії обмеження, їх не пропустять. Є такі, хто після роз'яснень передумують перетинати КПВВ і вертаються", - розповів Рожков.

Галина, яка повертається додому на окуповану територію, розповідає, що обмеження створюють їй проблеми, втім терпіти їх згодна.

"От я пройшла ідентифікацію, отримала пенсію, хотіла б ще до дітей в Маріуполь приїхати. Але тепер тільки додому.  Втім, думаю, що закриття трохи зупинить розповсюдження вірусу. Карантин же найбільш дієвий спосіб не заразитись. А тут доводиться в черзі і автобусі бути близько поряд з людьми", - каже жінка.

Серед тих людей, хто перетинає КПВВ, в захисних масках всього кілька.  "Кажуть же, що поки ти здоровий, маска не врятує, то й не вдягаю. Єдине, що можу зробити для убезпечення себе - мити руки ретельніше. Але мені вже немало років, група ризику". - каже Анатолій, який теж повертається на окуповану територію.

У прикордонників з засобів захисту від вірусу - лише медичні маски і гумові рукавички.   Ще з лютого усім, хто проходить чи проїжджає тут, міряють температуру безконтактним термометром. 

"Якщо виявляємо людину, у якої температура висока, то ізолюємо її і передаємо представникам МОЗ. Але таких випадків було небагато", - розповів Рожков.

За його словами, більша частина тих, хто хотів перетнути лінію розмежування, вже проїхали до введення обмежень.  Наприклад, сьогодні, з боку окупованої території приватні автівки приїжджають по одній за півгодини-годину, черг нема.

"Людей заздалегідь попередили про обмеження, багато хто вже проїхав.  Хоча три дні до цього пасажиропотік різко виріс. Через "Новотроїцьке" в обох напрямках за добу пропускали десь 12 тис. осіб. Для порівняння у звичайні дні - 8 тис." - розповів Рожков.

Нагадаємо, з 16 березня за наказом Командувача об’єднаних сил на контрольних пунктах в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей на два тижні забороняється вільний перетин КПВВ в обох напрямках. 

Вийняток щодо повернення на українську частину робиться тільки для громадян, які мають постійну реєстрацію на підконтрольній Україні території. Пропуск на тимчасово окуповані регіони тільки для громадян, які там проживають.

"Піти на такі жорсткі міри змушують обставини: щоденно тільки КПВВ "Станиця Луганська" перетинають близько 15 тис.осіб. Тож загроза занесення та поширення коронавірусу з непідконтрольних територій надвисока. Завдяки вжитим заходам безпеки, нам вдається утримувати ситуацію під контролем – жодного випадку захворювання на COVID-19 в області не зафіксовано", – прокоментував закриття КПВВ очільник області Сергій Гайдай.

Він наголосив, що громадянам, які мали пройти верифікацію в органах соціального захисту у цей період, не варто хвилюватись – її термін буде подовжено. Соціальні та пенсійні виплати припинятись не будуть.

Керівник Донецької ОВЦА Павло Кириленко роз'яснив процедуру перетину КПВВ в режимі обмеженого пропуску, який запроваджується з 16 березня до 3 квітня 2020 року. 

Під час виїзду з тимчасово окупованої території:
- При прибутті особи в контрольно-пропускний пункт буде здійснена перевірка та уточнене місце постійного (фактичного, реального) її/його проживання.
"Особа буде попереджена про пропуск виключно в одному напрямку та пропущена у встановленому порядку.
Якщо при перевірці буде встановлено, що особа виїхала до тимчасово окупованої території в період з 16 березня 2020-го, то їй/йому буде відмовлено в перетині лінії розмежування", - зазначив Кириленко.

Під час виїзду до тимчасово окупованої території:
- При прибутті особи на КПВВ буде здійснена перевірка та уточнене місце постійного (фактичного, реального) проживання. Особа буде попереджена про пропуск виключно в одному напрямку та пропущена у встановленому порядку.
"Якщо під час перевірки з'ясується, що особа виїхала з тимчасово окупованої території в період з 16 березня 2020-го, то їй/йому буде відмовлено в перетині лінії розмежування", - додав він.

"Прошу всіх із розумінням поставитися до таких обмежень - вони вводяться для того, щоб захистити ваше життя і здоров'я", - зазначив Кириленко.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"