Колиска Донбасу стала прогнилим бараком: Як в Лисичанську живуть у "будинках жаху"

Житловий фонд в Лисичанську – колисці Донбасу – невпинно зношується, але ради цьому не дають

Колиска Донбасу стала прогнилим бараком:…

На початку тижня, 16 вересня, в багатоквартирному будинку завалилися стеля і дах. Як з'ясувалося, для мешканців аварійного будинку по вулиці генерала Потапенка №285 такі події – повсякденність.

За два місяці в невеликому містечку це вже другий випадок, коли житловий будинок загрожує своїм мешканцям. У липні з будинку 1944 року по вулиці Гора Кірова, 15, відселили 61 людину, бо він пішов тріщінами. Сирість, сморід, стіни і труби, що наскрізь прогнили і відвалюються...  Дім абсолютно непридатний до проживання, але людям йти нема куди, тому після відселення вони повернулися.

У Лисичанську ніхто не будує нові багатоповерхівки, а житловий фонд ранніх і пізніх радянських часів невпино занепадає. Коли вперше бачиш двоповерховий будинок №285, де завалилася стіна і дах, не віриться, що тут можуть жити люди. Він збудований наприкінці 40-х років минулого сторіччя для забезпечення житлом працівників шахти імені Мельникова (Лисичанськвугілля). Сама шахта була відбудована у 1949-му році.

За словами мешканців будинку, на початку 2000-х років шахта відмовилася від його утримання і передала будівлю на баланс міськради. В подальшому проблемами утримання будинку мало опікуватись місцеве житлово-комунальне господарство.

"Впав дах, і це не вперше. Він постійно сиплеться. Увесь дах у дірках. Ми вже звикли, діватися поки нікуди", – говорить мешканець будинку №258 Сергій. Запитуємо, чи була якась допомога від комунальників. Хлопець довго не роздумує: "Жодного разу".

Разом видираємось на горище, Сергій спокійно показує "пейзажі", які здатні нажахати будь-яку людину.

Поки ми йдемо до місця, де дах провалився аж до підлоги першого поверху, Сергій розповідає, що проводити воду, газ та електрику довелося самостійно, адже міська влада та комунальники просто усунулись від проблемного будинку.

"Я ходив неодноразово, просив допомогти, розповідав, що у нас дах валиться... Реакції ніякої не було. А дах постійно потроху сиплеться. Сьогодні ось до першого поверху провалився", - каже він.

За словами хлопця, зараз в будинку живуть семеро людей, хоча спочатку він був розрахований як мінімум на сорок.

"Хто міг, купив нову квартиру, хтось з'їхав до родичів, хтось перебрався в приватний будинок, когось друзі прихистили. А так, взагалі, у кожної квартири досі є господар. Але кому ж воно потрібно?" – розповідає Сергій.

У квартирі, де завалився дах, ще минулого року жила дівчина, яка виїхала після обвалу.

Поки спускаємося на перший поверх, Сергій запевняє, що проблеми будинку №258 – це проблеми мешканців. Він вважає, що місцева влада нічим не допоможе. 

Пенсіонерка Ніна мешкає у квартирі на першому поверсі, яка розташована впритул до квартири, де обвалився дах. 

"Приїжджала сьогодні міська влада, подивилися, зараз зібрали якусь комісію, але що вони там вирішать? Пропонували переїхати до гуртожитка – у кімнату з голими стінами. Хіба це нормально? – каже Ніна. – Минулого року пральна машина почала стукати, так я її відсунула, вирівняли підлогу, сподівалися ще на щось. Зараз така ж історія, так я думаю: а навіщо щось взагалі робити, якщо воно все у будь-який момент може впасти?".

Жінка також підтверджує, що таких гостей, як комунальники, в будинку №285 жодного разу не зустрічали: "Все самі робили, електрику тягнули, злив, воду провели".

Сусід Ніни по першому поверху, Олександр, впевнений, що цю зиму будинок не переживе. "Зараз немає дощів, але дах все одно сиплеться або потроху, або сильно, як сьогодні. Уявіть, що буде, коли підуть дощі і сніг? Все просто завалиться. Якщо щось не вжити зараз, до наступної весни тут будуть руїни", – каже чоловік.

Навпроти стоїть "близнюк" 285-го будинку, такий саме старий двоповерховий дім, де й досі живуть люди.

Його доля, мабуть, ще важча, адже у даху – величезна діра.

Як повідомило Depo.Донбас поінформоване джерело у міському відділі поліції Лисичанська, зараз поліцейські, спільно з співробітниками прокуратури, визначаються з кваліфікацією події. Швидше за все, кримінальне провадження може бути об'єднано зі справою будинку, який пішов тріщинами в липні на Горі Попова, про нього йшлося вище.

Або буде відкрито окреме кримінальне провадження. Хоча, навіть якщо і будуть визначені, встановлені і притягнуті до відповідальності чиновники мерії та керівники комунальних служб, будинок №285 по вулиці генерала Потапенко це врятує навряд чи.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme