ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Колишній сепаратист: Єфремов і Голенко ще у лютому 2014-го завезли в Луганськ російські паспорти

Луганчанин чув цю розмову і розповів про неї слідчим
Depo.
12 травня 2015 14:58
ФОТО: depo.ua

Ще у лютому 2014 року регіонали Олександр Єфремов і Валерій Голенко вихвалялися, що привезли у Луганськ російськи паспорти, очикуючи кримського сценарію анексії Донбасу Росією.

Про це в інтерв'ю виданню «Гордон» розповів житель Луганської області, колишній сепаратист, а зараз заступник командира добровольчого батальйону "Торнадо" МВС України Микола Цукур.

Він стверджує, що сам чув цю розмову і розповідав про неї слідчим, але вони інформацією не зацікавилися.

«Уже в лютому 2014-го, після спілкування з Єфремовим і Голенко, я зрозумів, що в країні затівається щось каламутне (на той момент Олександр Єфремов був головою фракції Партії регіонів у Верховній Раді та екс-губернатором Луганської області; Валерій Голенко - головою Луганської облради). При мені Голенко і Єфремов говорили, що вже привезли 70 тисяч російських паспортів і зараз вручать їх жителям Луганська: мовляв, проведемо операцію, як у Криму. Мені запропонували: "Давай відразу і тобі, і родині твоїй паспорта РФ віддам", - розповів Цукур.

Він пояснив, що зустрівся з Єфремовим, коли вирішував справи своєї дружини, яку незаконно звільнили у Луганську.

«Коли я зустрівся з Єфремовим і Голенко, вони якраз повернулися зі зльоту регіоналів у Харкові, кричали, що "Донбас Києву підкорятися не буде", ну і про 70 тисяч заготовлених паспортів згадали (вранці 22 лютого 2014 в Харкові пройшов "З'їзд депутатів всіх рівнів південно-східних областей України, міста Севастополя та Автономної Республіки Крим", ініційований Михайлом Добкіним і Геннадієм Кернесом. На з'їзді лунали вимоги федералізації України). Те, що я опинився в одному приміщенні з Єфремовим, пояснити просто: у рідному Перевальську я не останньою людиною був, знав усіх місцевих керівників і депутатів. Звичайно, ніхто мене в плани не присвячував, але після втечі Януковича почалися бурхливі події, і регіонали збирали в Луганськ активних людей з усієї області», - розповів Цукур.

Він зазначив, що після захоплення СБУ зрозумів, що почнеться війна за допомогою Росії і змінив свої погляди.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, Печерський районний суд Києва продовжив до 1 травня 2015 року запобіжний захід у вигляді утримання під вартою колишньому голові фракції Партії регіонів Олександру Єфремову. Однак він і досі має право бути на свободі під заставою в 3,7 млн грн.

10 грудня 2014 року стало відомо, що Служба безпеки України почала кримінальне провадження проти глави Луганської обласної ради Валерія Голенка. Ще влітку і восени минулого року Голенка бачили у Києві.