Колишні бранці розповіли, чому звільнених не можна одразу відпускати додому

Підполковник запасу ЗСУ Андрій Гречанов, який був звільнений з полону бойовиків в листопаді 2015 року вважає, що психологічна реабілітація для звільнених українських заручників має бути обов'язковою

Як передає Depo.Донбас, про це він сказав в ефірі "112 Україна".

"Я думаю, що реабілітація має бути обов'язковою. В моєму випадку ніякої реабілітації не було. Мені її ніхто не пропонував, я сходив до батюшки, до священика, поговорив з ним, висповідався. Це була вся моя реабілітація. А вона просто необхідна. Людині потрібно хоча б виговоритися, з ним потрібно поговорити...", - позповів Гречанов.

За його словами, підтримки рідних та близьких у цій справі не достатньо.

"Зі свого досвіду, я намагався відокремити рідних від цієї проблеми, щоб навіть подумки не поєднувати рідних і полон або бойові дії. Я думаю, повинен працювати психолог, професіонал", - сказав він.

Ще один колишній полонений ВОлодимир Жемчугов також додав, що не згоден з тим, що для реабілітації звільнених заручників потрібно якнайшвидше доправляти додому.

"У жодному випадку людей не можна відпускати додому. Я проти цього. Люди не розуміють, здається "ось, швидше додому". Нічого там не вирішиться. Людини не було два-три роки вдома, чоловіка не було два-три роки вдома. Там побутові проблеми. Людину треба підготувати до цього життя, дати допомогу, передати в наш соціум, дізнатися, які там у нього проблеми. Тільки індивідуальний підхід", - вважає він.

Нагадаємо, що 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими між бойовиками та українською стороною.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme