ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Клімкін: Російська армія і бойовики мають покинути Донбас, перед введенням миротворців

Українська позиція щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу озброєння і найманців

Depo.
13 вересня 2017 18:19
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Ми ознайомили Радбез ООН і всіх партнерів з логікою нашої позиції. А вона полягає в тому, що Росія з усіма озброєннями і найманцями повинна вийти з Донбасу, туди повинен зайти міжнародний контингент, і, відповідно, початися перехідний період, щоб Донбас на 100% повернувся в український правовий простір. І, звичайно, не може бути й мови про легітимізацію російського протекторату і територіальні обмеження мандата місії. Він повинен охоплювати всю окуповану територію ділянку українсько-російського кордону", - сказав Клімкін.

Міністр заявив, що під час неформальної міністерської зустрічі в Таллінні 7-8 вересня він розмовляв з усіма колегами, в тому числі з членами Ради Безпеки. Вони домовилися спочатку виробити чітку спільну позицію, яка буде охоплювати і питання мандата, і можливі тимчасові рамки хоча б попереднього обговорення, і яким чином просувати її в діалозі з Росією.

Клімкін зазначив, що проект резолюції готовий, але офіційно він буде поданий після детального обговорення з усіма друзями і партнерами. Він нагадав, що російський проект вже поданий, і якщо Україна, не заручившись підтримкою всіх, не тільки наших друзів, а й тих, хто детально не відстежує ці питання, внесе ще один, хтось може почати дискусію про їх можливе зближення, а "це буде гра не на нашу користь".

За словами міністра, важливо також розуміти, що проект резолюції ще не визначає мандата миротворчої місії - він є відправною точкою.

"Резолюція повинна запустити роботу з її підготовки - вона буде містити прохання до Генерального секретаря ООН направити відповідну місію, яка на місці визначиться щодо параметрів, умов і багатьох речей майбутньої миротворчої місії і доповість Генеральному секретарю, який потім подасть цю доповідь зі своїми пропозиціями на розгляд Ради безпеки", - пояснив Клімкін.

Як повідомлялось, 22 серпня президент Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Як відомо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Нагадаємо, українська делегація у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку днями передала на розгляд партнерам з Ради безпеки ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко має намір виступити на Генеральній асамблеї й у Раді безпеки ООН, де обговорить тему впровадження миротворчої місії.

Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України - США готові фінансувати миротворців ООН на Донбасі.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас