Хроніки окупації Донбасу: Як 5 років тому проросійські мітингарі штурмували будівлю СБУ у Донецку

У Донецьку 15 березня 2014 року проросійські митингарі зробили спробу штурму будівлі СБУ у Донецьку

Хроніки окупації Донбасу: Як 5 років том…

Depo.Донбас згадує події, що призвели до окупації частини Донбасу, що триває і досі.

П'ять років тому прибічники Росії - місцеві колаборанти та приїжджі з російських регіонів вимагали звільнення тодішнього ватажка "ДНР" Павла Губарєва. Він був арештований 6 березня. Співробітники СБУ взяли його у квартирі в Донецьку.

Губарєву інкримінували посягання на територіальну цілісність України (стаття 110 частина 2 КПК), дії з насильницького повалення влади (стаття 109 частина 1), а також захоплення державної або громадської будівлі (стаття 341).

У затриманні Губарєва був задіяний спецпідрозділ "Альфа, командиром якого був колаборант Олександр Ходаковський, який пізніше перейде в "ДНР" і стане одним з ватажків бандформування.

Аби домогтися звільнення Губарєва, мітингарі з прапорами Росії 15 березня пішли до управління СБУ.

 

Просуванню мітингувальників завадили металізовані жалюзі на вікнах і дверях. До штурмовиків вийшов начальник управління СБУ в Донецькій області Валерій Іванов. Він тільки встиг сказати: "Служу народу України та Донецької області!". Після цих слів натовп його освистав і спробував напасти на нього, писав "Остров".

 

Проти натовпу були застосовані світлошумові гранати. Мітингувальники почали відступати зі словами "Міліція - фашисти". Вхід до будівлі управління СБУ був розгромлений.

Того дня взяти штурмом будівлю їм не вдалося, і вони повернулися 16 березня, виламали центральну вхідні двері і увійшли до будівлі.

Всередині нікого не виявилося, тому вони знову вийшли на вулицю і перекрили вулицю Щорса. Присутні скандували: "Росія!", "Губарєв!". Їх стримував кордон міліції. За оцінками ЗМІ мітингувальників було близько 2,5-3 тисяч.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook