Хто хоче потрапити до влади за рахунок вимушених переселенців

Останнім часом столиця потерпає від дивних мітингів та акцій протесту, влаштованих маловідомими, але амбіційними політичними партіями, які мають великі плани на наступні вибори, особливо місцеві

Хто хоче потрапити до влади за рахунок в…

В минулу п’ятницю відбувся захід біля Верховної Ради, який, не зважаючи на незначну кількість його учасників, був дуже добре розпіарений в ЗМІ. Мова йде про пікетування будівлі парламенту переселенцями, які вимагали… права для переміщених осіб голосувати на місцевих виборах!

Вдумайтеся: не права на доступне житло, не скасування постанови, яка прив’язує пенсії та інші соціальні виплати до довідок про місце реєстрації, а саме можливості голосувати за мерів та депутатів міських та районних рад. На акції були присутні десь 30 переселенців з відповідними гаслами на шиях, багато журналістів та два нардепи, а над всім цим майоріли два прапора партії "Сила людей".

Хто хоче потрапити до влади за рахунок вимушених переселенців - фото 1

Серед активістів були ті самі персони, які влітку цього року вже прославилися підпалом шин в селі, де нібито жила матір міністра мінсоцполітики Павла Розенка. Про кожного з тих, хто був в цей ранок біля парламенту можна розповідати дуже багато, скажемо лише, що до війни у Луганську вони займалися приблизно тим самим – здіймали галас та писали скарги. Але були на пікеті й ті, які дійсно обурені ставленням влади до переміщених осіб, і не можуть знайти собі місця в нових умовах.

Два нардепи, які виступали на акції, представляють молоді політичні сили дуже зацікавлені в тому, щоб перетворити переміщених осіб у своїх симпатиків та виборців. Зокрема, нардеп Наталя Веселова, яка була обрана до парламенту від "Самопомочі", але вийшла з фракції та приєдналася до партії "Сила людей". "Сила людей" – одна з нових партій, про які говорять "народжені Майданом", свою програму будують на підтримці середнього класу. На минулих місцевих виборів ця маловідома політична сила провела в ради 222 депутати и 5 мерів. І найцікавіше те, що один з найкращих результатів "Сила людей" отримала в Маріуполі, Донецької області. Цю партію навіть назвали єдиною силою, яка може протистояти засиллю на сході "Опозиційного блоку". Таким чином, зрозуміло, що ця сила прямо зацікавлена в голосах переселенців на місцевих виборах, тому й просуває цю тему за допомогою спеціальних активістів.

Хто хоче потрапити до влади за рахунок вимушених переселенців - фото 2

Другим нардепом присутнім на акції був Сергій Каплін - скандально відомий лідер колишньої партії "Простих людей", яку він перейменував на соціально-демократичну. У вересні цього року Каплін опинився в епіцентрі скандалу з російською журналісткою Марією Столяровою, яка працювала на телеканалі Інтер. Його прізвище та прізвища ще двох депутатів фігурували у переписці з Марією. Колеги по парламенту навіть приносили йому в Раду балалайку. А ще раніше нардеп від Народного фронту Андрій Помазанов звинувачував Капліна у зв’язках з бізнес-імперією Януковича-Захарченка, і закликав допросити пана Капліна у справі злочинів проти Майдану.

"Ми як фракція звертаємось до Генпрокуратури з вимогою викликати Капліна на допит по справі розстрілів на Майдані. Необхідно з'ясувати ступінь обізнаності та причетності Капліна до злочинів Захарченка, а також його інформаційну підривну діяльність за завданням ФСБ, про що свідчить переписка Столярової", - казав нардеп.

Хто хоче потрапити до влади за рахунок вимушених переселенців - фото 3

І ось тепер ми бачимо пана Капліна на пікеті переселенців, де він розповідає, що ці люди скоро повернуться додому і саме їм доведеться будувати там "європейську Україну", і, мовляв, дуже важливо, щоб вони були повноцінними громадянами з реалізованим виборчим правом! Якщо за логікою Капліна, переселенці мають намір повернутися додому (хоча, за офіційною статистикою, 70% повертатися не збираються), то навіщо їм брати участь у формуванні влади в регіонах, які вони невдовзі полишать?

Більшість переселенців своїми головними проблемами вважають відсутність житла, іноді – проблеми з роботою та соціальну адаптацію. Порушення виборчих прав серед проблем переселенців не фігурує. Переміщені особи мають право брати участь у виборах президента та до Верховної Ради. Наділяти їх правом голосувати за місцеву владу у регіонах, де вони зараз проживають, - це дати змогу несумлінним політикам скористатися складним становищем переміщених осіб.

Люди, які не мають постійного житла, мігрують в межах міста та країни, змінюють місце реєстрації не можуть обирати владу у регіоні, який вони можуть у будь-який момент покинути. Але політики, які просувають у маси ідею виборчого права для ВПО на місцевих виборах, вбачають в них не громадян, а голоси, які можна купити як не за гречку, так за обіцянку вирішити болючі проблеми.

Хто хоче потрапити до влади за рахунок вимушених переселенців - фото 4

Дивно те, що активісти-переселенці цього не розуміють, стають під гасла дивних партій та відстоюють не свої права, а чужі політичні інтереси. Один з учасників акції Олег Перетяка нещодавно похвалився на своїй сторінці в мережі Фейсбук мандрівкою до Рима, активісти також дали прес-конференцію на сайті "Главком". Вуличні акції вони проводять в робочий час, як тоді, коли пересічні переселенці, яких вони "захищають", відчайдушно заробляють гроші, аби заплатити за оренду житла.

І скрізь цими "захисниками" просувається лише одна головна ідея – дати переселенцям не право на участь у програмах кредитування житла, наприклад, а право обрати в місцеві ради якихось політичних аферистів!

Тішить в цій ситуації лише одне – подібні акції не знаходять підтримки в середовищі самих переселенців, більшість з яких розуміє, що вирішення їх проблем лежить не в політичній, а в економічній площині і не дозволяють використовувати себе в сумнівних цілях.

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme