Генштаб введе акредитацію для волонтерів в зоні ООС на Донбасі

Генеральний штаб Збройних сил має намір ввести акредитацію волонтерів, які допомагають військовослужбовцям в зоні операції Об'єднаних сил на Донбасі

Про це в інтерв'ю парламентській газеті "Голос України" заявив начальник управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ Олексій Ноздрачов, повідомляє "Лівий берег".

Він розповів, що вже розроблений проект інструкції по акредитації волонтерської діяльності в зоні ООС і після громадського обговорення він буде прийнятий командуванням операції.

"Цей проект документа визначає порядок організації акредитації, допуску (пропуску) волонтерів під час надання ними волонтерської допомоги ЗСУ та іншим силовим і держструктурам, які задіяні в ООС на території Донецької та Луганської областей", - повідомив начальник управління.

Генштаб має намір створити реєстр волонтерів та вести облік майна, яке вони надають.
Для волонтерів, охочих працювати в зоні бойових дій, необхідно буде надати командуванню ООС свої персональні дані і пройти перевірку.

"Волонтер може бути позбавлений акредитації в разі незаконної передачі противнику інформації про позиції ЗСУ або негідної поведінки в зоні ООС", - зазначив Ноздрачев.

Нагадаємо, командувач операцією Об'єднаних сил Сергій Наєв виступає проти присутності збройних добровольців і волонтерів на передовій. За його словами, передавати допомогу бійцям і спілкуватися можна в тиловій зоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас