Генштаб проінформував щодо укомплектованості українських військових у зоні ООС

Укомплектованість військ, залучених до операції ОС, основними зразками озброєння і військової техніки становить 99%

Як передає Depo.Донбас, про це йдеться в повідомленні Генштабу ЗСУ у Facebook.

"Нині укомплектованість ЗС України основними зразками озброєння і військової техніки (ОВТ) становить 85%, а військ (сил), задіяних у проведенні операції Об'єднаних сил, - 99%... Впродовж 2014-2018 років проведено великий обсяг роботи з відновлення боєздатності ОВТ як за рахунок ремонту, так і за рахунок поставки нового (модернізованого) ОВТ та створення, практично "з нуля", системи технічного забезпечення військ на всіх рівнях", - сказано в повідомленні.

Підкреслюється, що в 2014 році під час зняття зі зберігання озброєння і військової техніки виявилося, що звітні показники рівня справності (88%) наявного тоді ОВТ було значно завищено. Фактичний рівень справності ОВТ виявився на 40-45% нижчим. До 50% зразків вимагали додаткового технічного обслуговування і поточного ремонту через фізичне старіння.

"Впродовж 2014-2018 років у ЗСУ було сформовано 16 бойових бригад і збільшена чисельність існуючих, що збільшило потребу в ОВТ більш ніж на 10 тисяч одиниць. За рахунок вилучення ОВТ з Центру надлишкового майна, в ЗСУ було повернуто понад 10 тисяч зразків. Серед них зенітні ракетні комплекси, танки, БМП, самохідні артилерійські установки, зокрема калібру 152, 203 мм, протитанкові ракетні комплекси й інше", - повідомили в Генштабі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook