"Конституційна ініціатива" терористів - це привід для нового наступу, - експерти

Бойовики "ЛНР" та "ДНР" вимагають від Києва змін до Конституції України, та зокрема надання Донбасу "особливого статусу"

"Конституційна ініціатива" терористів -…

Не дотримавшись умов про виведення російських військ та закриття кордону, вони висувають нереальні вимоги, тим самим шукаючи приводу продовжити військовий конфлікт. Донбас.depo.ua поцікавився що з приводу пропозицій бойовиків думають експерти.

"Конституційна ініціатива" терористів - це привід для нового наступу, - експерти - фото 1Політтехнолог Тарас Березовець вважає, що пропонуючи зміни до Конституції, на які Україна свідомо не погодиться, бойовики шукають підставу для наступу в напрямку Маріуполя.

"Накопичення збройних сил на Донбасі свідчить про те, що Росія готує наступ у напрямку Маріуполя, і бойовикам потрібні якісь підстави, щоб його почати, адже видимих причин наступати нема. Адже ми бачимо, що робляться всі зусилля, можливі і неможливі: в Путіна зустріч з Меркель, потім зустріч з Кері, і всі вони сказали, що треба виконувати Мінські угоди, і Україна також має відмовитися від застосування будь-якої сили, щоб не дати підстави бойовикам розпочати новий акт наступу. Але заява про внесення змін в Конституцію – це формальна підстава, щоб сказати, що Україна не погодилась на наші умови, і ми змушені підти на звільнення наших територій", - каже він.

До того ж, як відмітив Березовець, умови, що бойовики висувають українській стороні, суперечать Мінським домовленостям.

"Звісно, що Україна відмовиться від таких змін в Конституцію, вона має відмовитися, тому-що в Мінських угодах, які, доречі, бойовики підписали, написано про необхідність проведення місцевих виборів за українським законодавством під контролем української влади, і вже після цього – внесення змін до Конституції, децентралізація та інші подібні речі. Але бойовики зараз не згадують вже про вибори, і натомість вимагають змін до Конституції. Це абсолютно не вигідно Україні, більше того, це сценарій, який може вбити країну, тому-що якщо зараз відбудеться децентралізація так, як того вимагають бойовики, Україні прийдеться взяти на утримання цю територію, нічого не отримавши натомість", - додав він.

На думку політтехнолога, навіть якщо б Україна погодилася на умови бойовиків, це не вирішило б проблему з Донбасом, а посилило б її.

"Якщо б Україна погодилася на такі умови, це б відтягло наступ, але не вирішило б глобальної проблеми. Бойовики могли б почати вимагати відновити бюджетопостачання на Донбас, називали б якісь абсолютно фантастичні суми, і за умов, що Україна не змогла б це зробити, це стало б підставою для нового наступу. Це не означає, що такий наступ неминучий, він майже неминучий, він може бути відтягнений у часі, але тримати таку кількість сил, нікуди їх не кидаючи абсолютно позбавлено сенсу", - вважає Березовець.

"Конституційна ініціатива" терористів - це привід для нового наступу, - експерти - фото 2Політолог та соціолог Віктор Небоженко бачить в пропозиціях бойовиків чергову зневажливу провокацію від країни-агресора Росії.

"Є певна послідовність виконання Мінських угод, в яких сказано про вивід іноземних військ, закриття кордону та припинення бойових дій. А терористи хочуть, щоб там залишалися російські війська, водночас вони знищують український кордон і при цьому прагнуть змін до Конституції. Це те ж саме, якби злочинець на суді запропонував внести зміни до судового законодавства на свою користь. Тому для нас сепаратисти не є субєктами ані внутрішнього, ані міжнародного права. Це бандити, які порушили усі можливі українські закони. А ті, з ким ми можемо говорити та від кого можемо вислухати пропозиції щодо будь-яких змін, це сторона, що воює – Росія. Якщоб це сказав Путін, а не Захарченко, ми були б вимушені ввічливо сказати, що внутрішній устрій України, а тим більше Конституція – це справа самої України", - сказав він.

Але експерт вважає, що навіть війна з Росією не є підставою для змін в Українській Конституції. І розуміючи це, Росія використовує сепаратистів, щоб зірвати перемиря та продовжити наступ.

"Ми можемо вести з Росією перемовини, як з країною-агресором, тому-що Росія сильніша. Але це не означає, що війна є підставою для конституційної перебудови держави. В ХVII, XVIII, XIX сторіччях були випадки, коли країна була змушена змінювати конституційний устрій після вторгнення або під загрозою такого. В ХХІ сторіччі ані Росія, ані США, ані Китай чи Ізраїль не може змусити когось змінити Конституцію, а сепаратисти і подавно не можуть. Плотницький та Захарченко розуміють, що вони є не субєктами перемовин з Україною, а обєктами переслідувань українських законів. Це старовинний політичний хід – якщо ви не поважаєте країну – ви посилаєте на перемовини з нею не президента, а людину нижчого рангу. Так зараз відбувається в Сочі, де з Путіним розмовляє міністр іноземних справ США. Американці показують, як вони ставляться до Путіна, а він, в свою чергу, робить те ж саме з Україною. Якщо субєкти перемовин не рівні, це спроба зірвати перемовний процес та зачепити Україну.

Росія чудово розуміє, що Україна не буде вести розмову з сепаратистами, хоча б тому, що вони не контролюють ситуацію навіть на захоплених ними територіях. Також неймовірні умови, які сепаратисти висувають Україні, це підстава для порушення перемиря. Але треба розуміти, що наступати будуть не сепаратисти, а Росія. Путін поводиться дуже підло, адже всі розуміють, що наступ сепаратистів на Україну можливий тільки за підтримки російських військових. Самі ж сепаратисти давно вже не грають військової ролі, вони виконують функції поліції та гестапо на захоплених територіях. Тому пропозиція змін до Конституції - це підла спроба Путіна, а не сепаратистів, здійснити військову провокацію", - вважає експерт.

 Читайте також: Керрі послав Путіна на Київ

Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир


Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme