Екс-посол у Хорватії: Миротворці на Донбасі мають прийти саме за "хорватською моделлю"

Радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині Олександр Левченко вважає, що миротворчу місію ООН на Донбасі слід розгорнути по "хорватської моделі"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на УНІАН.

"Дослідивши десятки прикладів, ми дійшли висновку, що саме хорватський варіант для нас був би ближчий за всі, що ми бачили. Сценарії розвитку подій на Донбасі і в Хорватії дуже схожі, хоча різниця, умовно, в 23 роки", - заявив він.

За словами Левченка, миротворчу місію можна було б застосувати у той спосіб, яким вона застосовувалася на території Хорватії.

"На чолі міжнародної місії повинна стояти міжнародна перехідна адміністрація. Це важливий і вирішальний компонент. Перехідна адміністрація з моменту повної дислокації всіх військових і поліцейських підрозділів бере всю владу в свої руки на підмандатній території для майбутнього власника цих територій - української держави", - підкреслив він.

Радник міністра зазначив, що в миротворчій місії, як правило, три складові - військова (70%), поліцейська (15%) і громадянська (15% ).

"Мирний план по Донбасу - це Мінські угоди, інших документів, які розглядалися б міжнародним співтовариством, немає, тому виконання пунктів цих угод є, фактично, фіналом того, щоб тимчасово окуповані території були мирним шляхом повернуті",- наголосив Левченко.

Він зазначив, що у міністрестві вважають, що в майбутній текст резолюції Ради безпеки ООН потрібно вносити положення про важливість надання цією місією допомоги у виконанні сторонами Мінських угод своїх зобов'язань.

За його словами, попередні дослідження показують, що майбутня миротворча місія на Донбасі повинна налічувати від 25 до 50 тисяч осіб в контингенті.

"Я не виключаю, що 30 країн, може і більше, будуть брати участь в міжнародній місії в Україні", - додав Левченко.

У той же час він підкреслив, що Росія не може брати участь в місії ООН жодним чином.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook