Екс-полонені: Від держави нуль допомоги, пропонують жити у церкві

Колишні полонені Руслан Шейтер, Олександр Репетило і Роман Коркішко розповіли, як живуть два місяця після звільнення

Екс-полонені: Від держави нуль допомоги,…
Екс-полонені під доправлення у Київ. Фото: Офіс президента

Усі вони кажуть, що від місцевих та державних органів влади допомоги не отримали, передає Depo.Донбас з посиланням на "Факти".

Шейтеру 26 років. Він з Мар'їнки. До війни навчався у вузі і працював на шахті. У полон потрапив в жовтні 2017 року. За "шпигунство на користь України" йому дали 12 років. Зараз він з сім'єю, яку вивіз ще в 2014 році, живе в Харкові. Виховує дочку.

Шейтер каже, що програма надання матеріальної допомоги від обласної адміністрації існує тільки для тих, хто прописаний в Харкові і в області.

"Я ж прописаний в Мар'їнському районі, тому мені нічого не світить", - сказав він. Також, за його словами, в університеті обіцяли його відновити, але так і не передзвонили. 
"У мене ще в Циблях склалося враження, що для чиновників Україна закінчується на кордоні Києва. Це село знаходиться в 130 кілометрах від столиці. Вони туди просто не доїжджали. Я там пробув з 20 січня по 14 лютого, за цей час представник міністерства з'явився всього два рази. І то тому, що ми почали обурюватися. Коли збирали документи на виплату матеріальної допомоги, ми чекали два тижні, щоб вони приїхали в Циблі і забрали ці папери. Інтересу тут до мене ніхто не проявляє. Хіба що раз на місяць телефонують від уповноваженого з прав людини і задають якісь уточнюючі питання. І все", - додав Шейтер.

Репетило 36 років. До війни працював вальцовщиком на Донецькому металургійному заводі. У неволі провів два з половиною роки. Зараз з родиною живе в Маріуполі. Виховує двох дітей.

Він розповів, що після лікування в Феофанії та перебування у санаторії "Лісна поляна", приїхав у Маріуполь до родини. У районній адміністрації йому сказали, що допомоги не буде, з мерії подзвонили один раз. 

"Якось несподівано зателефонувала жінка з мерії: "Ой, ви, напевно, тільки вчора приїхали". Я кажу: "Та ні, вже три тижні тут". - "До нас лист з області прийшов про вас, подивлюся, чим допомогти. Вам щось треба? " Я перерахував. Більше її не чув", - сказав Репетило.

Він розповів, що Червоний Хрест написав на своїй сторінці в Facebook, що всім полоненим видали по півтори тисячі гривень. "Я офіційно вам кажу - це неправда. Отримали тільки ті, хто залишився в Києві", - додав він.

"Загалом, на даний момент, я отримав 200 гривень від Недосекіна (волонтер Валерій Недосекін - ред.), 200 гривень, продукти і одяг для доньки від благодійного фонду "Карітас" і дещо по дрібниці від волонтерів, коли ми були в "Лісовій поляні". Держава нам не дала жодної гривні", - розповів Репетило.

Коркішко 41 рік. До війни працював перевізником. Возив людей з рідного Алчевська в Харків. Заарештували в липні 2018 року за підозрою в "зраді батьківщині", звинуватили у співпраці з СБУ і дали за це 12 років. Просидів півтора року. Спочатку в підвалі "МГБ", потім в СІЗО і в колонії посиленого режиму.

Він розповів, що після Феофанії і санаторія з 10 лютого перебуваєв Маріуполі, живе у хостелі на гроші, які надсилає сім'я.

У соцслужбі йому запропонували пожити у церкві: "Можемо поклопотати, щоб ви пожили при храмі. Якщо будете там виконувати якусь роботу, раз в день погодують".

"Я обурився. Добре, що хоч не на паперті стояти. Люди, я ж не бомжувати сюди приїхали. Дзвонять з соцслужб, з райадміністрації. Але далі питань, як справи, нічого не рухається. Ні за грошовими виплатами, ні по житлу, ні по роботі. Всі мовчать. Всього домагаюся сам. Питання про виплату переселенських 400 гривень комісія буде вирішувати протягом двох місяців. Одяг на мені той же, який носив у в'язниці. Волонтери трохи допомогли з футболками, а брюк на мене не знайдеш, тому що я не маленький ", - сказав Коркішко.

Він розповів, що його дружина в декреті, відриває гроші від дітей і надсилає йому, щоб вінміг оплатити житло і щось поїсти.

"У чергу на квартиру не можу встати, тому що потрібні оригінали паспорта дружини і свідоцтв про народження дітей. Де вони будуть жити ті кілька днів, коли привезуть документи? На вокзалі? Виходить замкнуте коло. У ЦНАП (Центр Надання адміністратівніх послуг) показав довідку з СБУ. Відповіли, що вона їм до лампочки: "Повинен бути якийсь статус. Ви ж не прості переселенці". Мовляв, тоді, можливо, будуть якісь пільги. А на даному етапі "ви такі ж, як і всі". Так що допомоги - нуль цілих, нуль десятих", - додав Коркішко.

Нагадаємо, Мінветеранів стверджує, що з обласними державними адміністраціями надали більше тисячі пропозицій звільненим з полону "Л-ДНР" особам по місцю проживання, зокрема у Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській, Хмельницькій, Донецькій, Вінницькій областях.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme