Доукомплектація Ради: Хто стане депутатом від Луганщини

На проміжних виборах до Верховної Ради, які відбудуться 17 липня в 7-округах, як мінімум на трьох очікується гостра конкурентна боротьба

Доукомплектація Ради: Хто стане депутато…

Однак округ № 114 в Луганській області, де після призначення народного депутата Юрія Гарбуза головою Луганської військово-цивільної адміністрації, проходять вибори нового народного обранця, вже побив рекорди за кількістю зареєстрованих кандидатів - 107 осіб. І загрожує встановити новий рекорд по гостроті передвиборних баталій.

Як і слід було очікувати, більшість зареєстрованих кандидатів - явно технічні, агітації не ведуть, і в цілому єдине їх завдання - забезпечити присутність необхідних людей серед членів дільничних виборчих комісій або просто заплутати виборця схожим прізвищем з кандидатом, який має реальні шанси на перемогу.

Хто стоїть за спиною реальних кандидатів
Насправді таких кандидатів не більше шести. Тих, що мають шанси на перемогу - і того менше. У їх числі експерти називають київського будівельного магната з групи екс-спікера Володимира Литвина - Валерія Мошенського, екс-голови Новопсковської РДА та депутата Луганської облради Бориса Лебедєва, представника партії «Наш край» Сергія Шахова та екс-голови Луганської ОДА Ірину Верігіну.
Офіційно партійною підтримкою з них не користується тільки зареєстрований як самовисуванець Валерій Мошенський. Але, знаючи великі київські зв'язки власника будівельної корпорації, аналітики не сумніваються: тільки скандальна репутація самого політика не дозволяє партії влади підтримувати його офіційно. Ходять чутки, що на ділі ресурс влади в окрузі буде спрямований саме на користь цього кандидата. Непрямим підтвердженням цього бачиться і офіційне висунення БПП громадянського активіста Дениса Денищенко, у якого явно немає шансів на перемогу.

Київські "гастролери"
До слова, будівельний успіх Мошенського пов'язують з освоєнням мільярдних коштів з держбюджету за часів міністра транспорту Георгія Кирпи. За інформацією в ЗМІ, саме за сприяння Кирпи Мошенський отримував підряди за завищеною вартістю і максимально економив на матеріалах при будівництві. Чого варта лише історія з ліфтом, який обірвався в будівлі міністерства транспорту в березні 2006 року. За неофіційними даними, ремонт в будівлі міністерства перед аварією робила якраз мошенковская "Планета-міст". І хоча це була не єдина біда, заподіяна діями його будівельної структури, бізнесмену завжди вдавалося уникати відповідальності. Будучи нардепом, він запам'ятався лише участю в 2013 році в скандальному виїзному засіданні ВР, на якому за відсутності кворуму і в порушення всіх норм приймалися закони.

Близькі президента-втікача
На жаль, не менше показова і діяльність іншого кандидата, висуванця Опозиційного блоку Бориса Лебедєва. За даними ЗМІ, депутат облради і екс-голова Новопсковської РДА може бути родичем колишнього міністра оборони часів Януковича Павла Лебедєва, який втік до Криму, а зараз звинувачується в розкраданні мільярдів бюджетних коштів. Саме при ньому, за даними ЗМІ, розпродавалися залишки українського озброєння.

Доукомплектация Рады: Кто станет депутатом от Луганщины - фото 1

І хоча зараз Лебедєви вже не мають доступу до бюджетних ресурсів, звички до красивого життя невикорінні. У кандидата - земельна ділянка в 63 га, будинок на 250 квадратів і задекларовані доходи дружини, яка заробляє в рази більше політика. Тим не менш, це не завадило пану Лебедєву оформити і успішно отримувати допомогу по безробіттю. Що стосується його, скажімо так, політичної діяльності, то в 2014 році він був серед тих, хто різкими висловлюваннями і закликами до введення російських військ в Україну сприяв дестабілізації в регіоні.

Лідери довіри
Найбільш передбачуваний в якості депутата висунутий партією "Наш край" Сергій Шахов. У його програмі: допомога селу, вирішенням проблем пайовиків і виробників молока. За закритою соціологією, Шахов має найнижчий рівень антипатії серед відомих кандидатів - 5,4%, в той час, як Борис Лебедєв і ще одна з кандидатів, Ірина Верігіна, "збирають" на двох негатив в розмірі 32%.
Шахову також приписують той факт, що йому вдалося відстояти виділення 3,2 млрд гривень на відновлення інфраструктури Донецької і Луганської областей. "Нашкрайовець" на всіх рівнях доводив необхідність прийняття відповідних змін до Бюджетного кодексу. Вони були прийняті, і 9 червня підписані главою держави.

Аутсайдери
По суті, про ставленицю "Батьківщини" Верігіну, яка в 2014 році була головою Луганської ОДА, розповісти що-небудь виразне складно. Змінила кілька професій, встигла побувати навіть помічником народного депутата Наталі Королевської. Успіхами на посаді губернатора відзначитися не встигла, від реального життя області явно давно відірвалася. Наприклад, Ірина Костянтинівна запропонувала у своїй програмі «використання в медицині засобів дистанційної діагностики». Зокрема, консультації працівників фельдшерсько-акушерських пунктів з профільними фахівцями районних медичних установ за допомогою ... інтернет-відеозв'язку. Звідки для цього технічна можливість в регіоні, де і самі-то амбулаторії на ладан дихають - питання відкрите.

Портрет ідеального кандидата
Відповідно до тієї ж соціології, від кандидата сьогодні чекають чесності і справедливості (55% опитаних), розуміння економічних процесів (56,6% опитаних) і проблем працюючого населення (59%). Ну, а хто з кандидатів більше відповідає названим умовам - треба буде вирішувати виборцям вже через три тижні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme