Донеччанка за півроку повністю відмовилась від використання полієтилену (ФОТО)

Переселенка з Донецька, мама двох дітей Олена Кудаєва, яка з сім'єю вже другий рік живе в Краматорську, півроку тому повністю відмовилася від використання поліетиленових пакетів і сортує хатнє сміття

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє Донбас.Реалії.

"Одна еко-сумка може замінити тисячу поліетиленових пакетів і допоможе заощадити приблизно 2 тисячі гривень на рік", - запевняє жінка.

Однак зазначає, що йдеться не тільки про економію грошей, а ще про турботу про навколишнє середовище. Адже поліетиленові пакети, викинуті в сміттєвий контейнер, розкладаються на звалищах і полігонах сотні років.

А ще на еко-сумці можна заощадити, пошивши її зі своїх старих речей. Приміром, мама Олени - Людмила - вже більше 10 років шиє зі старих речей іграшки, розвиваючі ковдри, сумки, рюкзаки і тепер еко-сумки для покупок дочки.

"Все почалося з того, що Олена приєдналася до флешмобу "Екопобут - стиль життя" в соціальній мережі Facebook, який ініціювала еко-блогер Маріанна Бойко. Необхідно було виконати 5 завдань, які полягають у тому, щоб не використовувати поліетиленові пакети, роблячи покупки, менше робити непотрібних покупок, і як наслідок - виробляти менше сміття. Виконала всі завдання, отримала приз від організаторів та змінила свій спосіб життя", - йдеться у матеріалі.

Сама Кудаєва згадує, що починати було непросто.

"Спочатку потрібно було ходити в супермаркет або в магазин зі своєю сумкою і не купувати поліетиленові пакети з ручками. Потім відмовитися від пакетиків, купуючи овочі, фрукти. Потім і зовсім м'ясо, рибу на базарі чи магазині складати в свій судок. Сипучі та інші продукти в полотняні сумочки ... Було важко перший час, потім мені це сподобалося, і я не збираюся зупинятися", - каже жінка.

Живе вона з мамою, дітьми другий рік в орендованій квартирі в Краматорську. Жінка знайшла роботу в Донецькому обласному центрі зайнятості. Будинки жінка сортує сміття і привчає до цього всіх членів сім'ї.

"У передпокої стоїть коробка для збору пластикових пляшок, металевих відходів, макулатури, коробка - для батарейок. Чеки і пакети з-під молока і йогурту не підлягають переробці, тому їх збирають окремо і віддають на спалення. Все відсортоване сміття жінка відносить до пунктів прийому вторсировини", - йдеться у повідомленні.

Сама Олена каже, що хтось вважає її "людиною майбутнього", а хтось - божевільною. Однак для себе вона вирішила, що кожен в силах виробляти менше сміття, сортувати його і здавати на переробку, "кожен може робити світ хоч трохи чистішим.

Зазначається, що згідно з відкритими статистичними даними, щорічно українці виробляють 14 мільйонів тонн відходів. Тільки 5% побутових відходів переробляються, 1,4% спалюються на київському сміттєспалювальному заводі "Енергія" - інші 93% вивозяться на полігони твердих побутових відходів або викидаються на стихійні звалища.

"Кожен українець в середньому виробляє 300-350 кілограмів побутових відходів на рік. Пластик, скло, сигаретні недопалки, батарейки - цінні компоненти для переробки, але викинуті в "один сміттєвий контейнер" розкладаються на звалищах і полігонах твердих побутових відходів сотні і тисячі років, отруюючи ґрунт, воду і повітря", - йдеться у матеріалі.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme