Дахопад в "Л-ДНР": Як п'ять років окупації перетворюють окупований Донбас на пил

На підконтрольному бойовикам Донбасі щодня провалюються дахи у багатоповерхівках, на заводах та на ринках

Таке відбувається вперше за всі роки, починаючи з моменту окупації у 2014 році. Реально кожного дня через скупчення снігу падає то один, то інший дах в будівлях на окупованій Луганщині та Донеччині.

Можна вже збитися з рахунку, скільки тих було будинків і дахів, тому Depo.Донбас вирішило зібрати ці випадки.

Промислові та нежитлові об'єкти

9 січня на Алчевському меткомбінаті обвалилося близько 900 кв. м даху, який перебував в аварійному стані. Дах просто не витримав ваги снігу.

Того ж дня аналогічний випадок стався на Макіївському меткомбінаті. Через аварійний стан металоконструкцій та снігового навантаження обвалилося близько 3 тис. кв. м даху.

11 січня у тій же Макіївці під вагою снігу обвалився дах на місцевому базарі. Якщо на меткомбінатах обійшлося без постраждалих, то на ринку придавило людей, четверо отримали травми.

"Макіївка: на Червоному ринку впав каркас, дах. Побило людей. Ноги, руки поламані", – коментували очевидці.

17 січня на цьому ж ринку обвалився ще один дах. Причина та сама, але цього разу обійшлося без постраждалих

15 січня у Єнакієвому сталося обвалення навісної конструкції над центральним входом в "Школу розвитку і естетики". Уламками була травмована жінка.

17 січня стало відомо, що в окупованому місті Кадіївка на Луганщині обвалився дах у цеху вагонобудівного заводу. Внаслідок великого скупчення сніжної маси на даху, сталося обвалення залізо-бетонного перекриття на площі 500 кв. м. На щастя, загиблих і постраждалих не було, оскільки завод майже не працює.

Багатоквартирні будинки

10 січня в Ясинуватій через скупчення снігу частково обвалився дах п'ятиповерхового будинку. Сталося обвалення дерев'яної обрешітки і шиферу на площі 50 кв. м.

16 січня у Торезі обвалився дах площею 250 кв. м триповерхового житлового багатоквартирного будинку.

Того ж дня у Брянці на Луганщині внаслідок великого скупчення сніжної маси на даху багатоквартирного житлового будинку стався обвал дерев'яних конструкцій і шиферного покриття на площі 95 кв. м.

17 січня в окупованій Макіївці під вагою снігу обвалилося близько чверті даху триповерхового будинку.

Як видно з хронології, до катастрофічних випадків, які відбуваються щодня у різних містах в окупації, призвів звичайний снігопад. Це свідчить лише про те, що і житловий фонд, і те, що залишилося від промислових підприємств, лишилося без догляду і вже на шостому році "звільнення від бандерівців" приходить в негідність. Окупанти та колаборанти не опікуються ані будинками, ані заводами, і так триватиме й надалі. Поки що обійшлося без масових жертв, але це – фортуна: сьогодні пощастило, а завтра, може, й ні.

На жаль, тенденція така, що подібні випадки руйнування житла та промисловості триватимуть й надалі, і не тільки через снігопад. З часом на окупованому Донбасі все перетвориться на руїни. Можна пригадати страшні картини покинутих міст Абхазії, яку Росія "врятувала" від Грузії – з 2014 року, коли Росія тількі-но почала "допомагати російськомовним", Донбасу пророкували таку ж долю.

Фото: Infoglaz

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook