Чужі серед своїх: Як біженці з Донбасу виживають у Криму (ФОТО)

Переселенці з фронтового Донбасу, які шукали кращого життя в окупованому Криму розповідають, що впродовж двох років їхнє життя погіршилося

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на Остров.

Переселенка зі Слов`янська Олена два роки тому раділа переїзду до Криму і була здебільшого задоволена допомогою, яку там отримувала. За два роки її враження від перебування на окупованому півострові зазнали певних змін.

"Сьогодні переселенка з Донбасу змушена працювати в Криму нелегально, а вартість проживання їй підняли більш ніж у 2 рази. Гуманітарну допомогу дають в кращому випадку один раз на місяць. Та й вона зменшилася до мінімуму: борошно, цукор, гречка, рис, пара консервів і пачка чаю, іноді видають мило, білизну і одяг б/у", - йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що у 2014 році для біженців з Донбасу побудували кілька наметових таборів, де місцева влада дала можливість пожити до початку холодів. Їх також забезпечували гуманітарною допомогою, харчуванням та одягом, яку приносили місцеві жителі.

Але нечисленні місця безкоштовного поселення швидко закінчилися, а потік донбаських біженців тільки збільшувався. Тому в якийсь момент було прийнято рішення відправляти таких людей в інші регіони Росії. "Місцева влада" Криму отримали негласне розпорядження зверху обмежити кількість біженців з Донбасу на півострові.

Чужі серед своїх: Як біженці з Донбасу виживають у Криму (ФОТО) - фото 1

"За різними даними, на сьогоднішній день в Криму проживають від 13,2 тисячі (за офіційною інформацією) до 30 тисяч (за фактом) біженців зі Східної України. Всього ж в Росії зареєстровано більше одного мільйона осіб з "Південного Сходу України", - йдеться у повідомленні.

Зазаначається, що тимчасовий притулок переселенцям з Донбасу на Росії можуть надати терміном до одного року, але можливе і продовження. Український паспорт при цьому відбирається і видається свідоцтво про надання тимчасового притулку. Перетинати кордон з таким документом не можна, тому серед біженців з України, які ще планують повертатися на Батьківщину, це не має великого попиту.

Більшість переселенців з Донбасу в Криму намагаються оформити собі патент на роботу, і на його підставі жити на півострові. Однак, ця процедура платна.

"Для отримання патенту потрібно буде пройти медичне обстеження за свій рахунок і здати тестування з російської мови, історії та основ законодавства Росії теж за свій рахунок. За різними оцінками ці процедури обходяться від 8 до 15 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян", - пише видання.

При цьому уточнюють, що працювати можна буде лише в тому регіоні, де був виданий патент. Тобто, отримавши дозвіл на роботи в Криму, не можна буде виїхати і влаштуватися працювати за його межами.

Чужі серед своїх: Як біженці з Донбасу виживають у Криму (ФОТО) - фото 2

Крім всього, за патент доведеться щомісяця платити. У Криму вона становить 2,9 тисячі рублів на місяць.

 Втім, зазначається, що на роботу переселенців все одно беруть не охоче. Така ж ситуація із арендою житла.

Приміром, Олена зі Слов'янська знімає кімнату в комунальній квартирі за 6 тисяч рублів на місяць. Це більше половини її заробітку. Каже, що ледве тягне таку суму, але дешевше житла не знайти.

"У Криму ми залишилися нікому непотрібними. Це як би і не Україна, але ще і не Росія. Ось так тут все і відбувається", - жаліється вона.

Окрема історія із медичним обслуговуванням. "Нова медична система" обов`язкового медичного страхування , яку впровадили окупанти в Криму для переселенців з Донбасу перетворила медицину на міф.

"Привозили дітей вночі на "швидкій" в лікарню з температурою 39. Нам кажуть - немає поліса, до побачення, лікуйтеся, як хочете. У Керчі народилася дитина, на п'ятий день захворіла хворобою Боткіна. Ми пробігали весь день, щоб дитину покласти в лікарню. У нас ситуація жахлива, в тому плані, що людям лікуватися і працювати ніде", - розповідає працівник штабу по роботі з біженцями у Криму Тамара Овчіникова.

Олена зі Слов'янська розповідає, що за два роки за медичною допомогою зверталася лише двічі. І в обох випадках їй довелося платити "в конверті" за консультації лікаря.

Заначається, що вона би й рада повернутись у рідне місто, яке вже підконтрольне Україні, але боїться.

"Наслухаєшся тут про те, що українці творять на Донбасі, і нікуди їхати не хочеться. Поки я можу тут жити, я нікуди не поїду. А якщо "припече", то буду думати. Виїхати завжди можна", - вважає вона.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme