ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому ізолювали батальон "Торнадо" (ФОТО)

Бійці хочуть захищати Батьківщину на передовій і далі, але не розуміють, чому їм не дають цього робити
Depo.
22 травня 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Чому ізолювали  батальон "Торнадо" (ФОТО)
Чому ізолювали батальон "Торнадо" (ФОТО)

Виведений зі Станиці Луганської батальйон спеціального призначення МВС "Торнадо" сьогодні базується недалеко від Лисичанська Луганської області. 

Донбас.depo.ua погостював у бійців.

"Ми наразі займаємося відпочинком. Ми вже майже два місяці не виходимо за територію даної бази. Ми не присутні на жодних нарадах, нас нікуди не беруть, бо ми багато знаємо і багато розмовляємо. Щоб ми не наговорили ще більше - нас намагаються нікуди не кликати", - каже в.о. командира батальйону спецпризначення МВС "Торнадо" з позивним "Мисливець".

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 1

"Мисливець"

Бійці хочуть повернутися на колишні позиції

"Позавчора в тому районі, який контролював наш батальйон, загинули хлопці. Друг одного з моїх бойових товаришів ... Це хлопці, яких ми знаємо. І вони загинули в нашому секторі відповідальності. Там, де ми стояли. Де зараз нікого немає. Ось показник", - зазначив боєць батальйону з позивним "Батя".

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 2

"Батя"

За словами бійців, їх ізолювали і хочуть їх позбутися. А також зливають їх особисті дані на сайт "Трибунал".

"Для чого і злили інформацію. Нас намагаються деморалізувати", - говорить "Мисливець".

У той же час, вони усіма засобами намагаються "відмитися" від постійних звинувачень у мародерстві. Навіть надали відповідь прокуратурі з цього приводу.

"На 20 травня 2015 року жодного факту по нашому батальйону не зареєстровано", - зазначив "Мисливець".

Хоча, посміхаються бійці, куди їм привозити нібито вкрадене - вони й самі не знають.

"У нас багато хлопців зі сходу. Ми - батальйон такий, східноукраїнський (близько 70% складу - вихідці з Донбасу та Харкова - ред.). І в багатьох там залишилися домівки, від багатьох відмовилися батьки. У багатьох там сестри, брати. Люди зробили свій вибір і б'ються тут. А нам кажуть - та ви мародери, ви вкрали. Куди красти? Куди везти? Будинок там", - зазначив "Батя".

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 3

"Ахілес"

Боєць під позивним "Ахілес" вважає, що для мародерства краще воювати на боці бойовиків.

"Якби нас цікавило мародерство, напевно, ми б залишилися у "ДНР". Зокрема, можу сказати за себе і багатьох своїх бойових товаришів - тому що я з Донецька, з одного з найбільших районів - Кіровського. Багато хто з наших хлопців були присутні ще і на Майдані. Після того, як цей конфлікт перейшов у фазу війни, ми залишили там все - свій бізнес, своє майно. Наші родини на сьогодні знаходяться в тяжкому становищі. Те, що стосується нас, ми здебільшого, не маємо можливості сигаретами себе забезпечити. Не кажучи вже про близьких", - говорить "Ахілес".

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 4

Все їхнє "мародерство", за словами бійців, полягає в тому, що їм вдається витягнути кинуту техніку з полю бою. Так, наприклад, БТР доставили з-під Дебальцевого, де його залишили. З тих же країв був привезений повний палива бензовоз бойовиків.

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 5

Простріляну "Газель" пригнали зі Станиці Луганській. Хлопці обіцяють повернути її, якщо з'явиться господар.

Також бійці хваляться шматочками збитого безпілотника. Вдалося забрати частину його крила і хвіст, потім хлопців почали обстрілювати бойовики у Станиці Луганській. Вартість такого безпілотника - не один десяток тисяч доларів.

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 6

"Це російський армійський безпілотник. Справжній, дорогущий", - показує "Батя".

Вони кажуть, що не продають речі. Техніку реставрують - у ремонт БТР, наприклад, вклали за допомогою волонтерів близько 70 тисяч гривень. Знайдену зброю віддали в МВС. Бійцям офиційно надали тільки 4 ЗІЛи, решта техніки - трофейна. З виданою ж зброєю ситуація доходить до смішного.
"Нам видали патрони. А тепер з нас вимагають гільзи. Відзвітувати за кожен патрон. Це реалії нашого життя і нам доведеться відповісти за ці гільзи", - говорить "Мисливець".

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 7

На базі бійців порядок. У дворі стоять тренажери.
"Щось самі робили, щось подарували друзі", - говорить "Ахіллес".
Спорт на базі вітається.

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 8

У розташуванні висять дитячі малюнки. В основному із закликами до миру.

Харчуванням вони також забезпечені, але дякують за це волонтерам.

"Якби не волонтери, ця війна була б вже програна", - підкреслює "Батя".

Хлопці живуть за режимом. "О 7 годині підйом, о 8 - шикування. У 23-00 - відбій", - розповідає  "Ахіллес". На рахунок алкоголю - зізнаються, що все може бути.

"Всі ми люди. Давайте не кривити душею. Є поважні причини. Можемо собі дозволити. Але з дозволу командира. При цьому людина повинна здати зброю. І якщо вона себе буде вести неадекватно - за це карають ... Ми всі усвідомлюємо, що у нас в руках зброя", - повідомив "Ахілес".

Місцеві, коли бійці тільки заїхали, спочатку до них ставилися з побоюванням. Але сьогодні вже можуть навіть попросити допомоги.

"Чоловік дружині набив обличчя - вона сюди біжить ... Тому що інший ніхто приїде, міліція не приїде", - кажуть бійці.

Спочатку вони патрулювали вулиці і дійшли до значних результатів.

"Коли ми заступили на патрулювання Лисичанська, у 30 разів піднялися у них показники... З нашою допомогою було затримано двох осіб, які перебували у розшуку. Було розкрито кілька крадіжок, були взяті мародери", - зазначив "Мисливець".

При цьому не всім подобалася їхня робота.

Чому командування ізолювало бійців батальону "Торнадо" і  хоче їх позбутися - фото 9

"Були випадки, коли міліціонери у Лисичанську в центрі міста стріляли з автоматичної зброї. Це наші бійці затримали цих людей. Передали, за законом, в міліцію. А віз і нині там. Було також, коли ми розкрили в Лисичанську групу мародерів, які викрадали зі складу провізію. Ці мародери - військовослужбовці ... Віз і нині там", - говорить "Мисливець".

І подібних випадків, за його словами, багато. Але сьогодні бійцям не дають навіть патрулювати.
"Після того, як ми почали озвучувати всі справи, наші патрулі зняли з міста, нікуди не залучають", - зазначають хлопці.

Поки бійці відпочивають після багатьох місяців передової у різних "гарячих" точках Донбасу, тренуються, ремонтують. Але зізнаються, що хочуть повернутися на свої позиції і продовжують відстоювати свої переконання.