Чому африканскі вчителі сміються з Плотницького та Захарченка

На відміну від кризи охорони здоров'я, яка має швидкі наслідки, освітня криза - це криза майбутнього

Чому африканскі вчителі сміються з Плотн…

У всі школи і залишки вищих навчальних закладів на території окупованого Донбасу повернулися лише п'ята частина шкільних вчителів та викладачів вишів. Утім, з вчителями у школах можна сказати розібралися - беруть всіх, створюючи ілюзію навчального процесу. Бо якщо закриються школи, то це буде одразу помітно. Але паралельно досягається інша мета - підтримання суто пропагандистських завдань. Шляхом збільшення кількості занять з НВП, які проводять демобілізовані переважно за станом здоров'я "герої-ополченці". До того ж, викладання історії майже в усіх школах "ДНР" та "ЛНР" перетворилося на уроки вивчення "подвигів" різноманітних Гіві і Мотороли.

Одним словом, дітей фізично та психологічно готують для поповнення майбутніх лав бойовиків. Яскравий приклад: на шкільному святі хлопчики танцюють під дитячу пісеньку у камуфляжній формі, виступ в мережі прозвали "танець маленьких сепаратят". А у луганській школі №33 учнів середніх класів змушують стріляти по мішені у вигляді української дівчинки в національному костюмі, хоча багато школярів відмовлялися це робити. Найбільше у цьому просунулися у Свердловську, Антрациті і Ровеньках. Школярів на уроках годують байками про дітей-однолітків, таких собі "кібальчишів", які буцімто захищають "республіки" в армії "Д-ЛНР".

Школярі не мають можливості отримати повноцінну середню освіту, з них ростуть студенти недоВУЗів. Місцевих випускників поставили у таке становище, щоб у них не було альтернативи і довелося волею-неволею вступати в місцеві вузи. "Багато-хто вирішує не здавати ніяких ЗНО в цьому році, а просто почекати до наступного. Сподіваються, що за рік щось зміниться на краще. Щодо дітей, які виїжджають з "Д-ЛНР" в Україну здавати ЗНО, можу сказати, що таких серед моїх знайомих небагато, та й вони не завжди можуть перетнути блокпости", - розповідає мати луганського випускника. Не зважаючи на всі хитрощі, виші "республік" відчувають значний недобір. Не дивлячись на всю пафосність місцевих університетів, вступити туди легко - треба тільки мати бажання. Студентів беруть на безкоштовне навчання, ще заманюють жаданими дипломами Російської Федерації у майбутньому.

Але чи отримають свої "російські" дипломи випускники "республік"? "Міносвіти ДНР і ЛНР" фактично відхрестилися від вирішення даного питання: хочете російські дипломи - їдьте в Ростовську, Бєлгородську, Воронезьку області, здавайте екзамени і отримуйте їх, якщо впораєтеся. Перед отриманням диплома студентам належить захистити його в російських вищих навчальних закладах в обов'язковому порядку. Не треба нагадувати про те, що матеріальне становище сімей багатьох студентів не дозволяє їм їхати в Білгород, Воронеж або Ростов-на-Дону здавати іспити - багато в "республіках" по півроку і довше не отримують навіть ту мізерну зарплату, яку їм пообіцяли "молоді держави".

Колись лідер партії "Справедлива Росія" Сергій Міронов пропонував ввести програму "подвійних дипломів" для самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Але далі обіцянок справа не рушила. За словами цього депутата Держдуми РФ, ще, мовляв, необхідно зробити порівняння освітніх програм вищої освіти для отримання російського диплома про вищу освіту. А рівень освіти у вишах "Д-ЛНР" де-факто впав до освітньої якості ПТУ, з 4 до 1 рівня. До речі, донбаські вузи довго добивалися омріяного 4-го рівня і статусу університетів та академій, і ще за благих часів не зовсім відповідали критеріям акредитації. Нинішні запрошення навчатися в "республіканських вишах" іноземних студентів виглядають як не зовсім вдалий піар, при чому розрахований виключно на внутрішню "республіканську" аудиторію.

Фактично найвищий за статусом "ВУЗ в ЛНР" - "Луганський аграрний університет". Його "ректор" - багатолітній депутат Луганської облради від Партії регіонів Валентина Ткаченко - суміщає цю посаду зі званням "міністра освіти ЛНР". В іншому відомому ВУЗі Луганська — університеті імені Шевченка, новоспечений "ректор" Наталія Хрустальова, м'яко кажучи, не дотягує до зайнятої посади. Як звичайний викладач хімії до військових дій вона стала відома лише за корупцію. Причому так оскандалилася, що прийшлось ховатися у психлікарні, поки інцидент не вщух. Аналогічна ситуація спостерігається і у "вишах" окупованого Донецька. Чого тільки варта "декан філологічного факультету університету ДНР" Інесса Артамонова, яку навіть у часи президентства земляка Януковича позбавили вченого ступеню доктора наук за відвертий плагіат.

Наразі бачимо спад освіти до рівня початку минулого століття, коли проводилася так звана ліквідація безграмотності населення. Окупанти діють за принципом - "чим гірше, тим краще". Випускники місцевих шкіл і вишів отримують "вовчий квиток" замість документа про освіту. Всім цим людям не варто сподіватися на продовження освіти будь-де, окрім ОРДО та ОРЛО, а згодом - забути про працевлаштування за фахом за межами "республік" та професійну самореалізацію. Тому під час деокупації Донбасу Україна буде змушена впроваджувати масштабну програму нового "лікнепу".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme