Чому африканські лікарі сміються з Захарченка та Плотницького

З медичних установ самопроголошених "республік" Донбасу масово тікають лікарі, а люди труяться російською горілкою

Чому африканські лікарі сміються з Захар…

На початку березня 2016 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" повідомляв про те, що у віддалених населених пунктах на території тимчасово окупованої Луганської області через відсутність медичних кадрів не працюють або взагалі відсутні фельдшерсько-акушерські пункти першої невідкладної допомоги.

Після оприлюднення цієї інформації "міністерство охорони здоров'я ЛНР" змушено було підтвердити і визнати проблему забезпечення лікувальних закладів "республіки" медичними кадрами.

Раніше, як прийнято в Україні, лікарі при формальній зарплаті жили на посильне пожертвування пацієнтів. Зараз "дякувати" матеріально лікарям може не кожен хворий, та й клієнтура в окупації змінилася - "захисники" лікуються безкоштовно.
У зв'язку з військовими діями більш-менш толкових фахівців з усієї округи звозять у лікарні міст, наближених до лінії вогню. Дуже затребувані лікарі хірургічного профілю, а саме: лікарі-анестезіологи, хірурги, нейрохірурги, травматологи, офтальмологи. Квазідержави офіціійно повідомляють про це. За словами "першого заступника міністра охорони здоров'я ЛНР" Дем'яна Пархомчука, особлива нестача медперсоналу відчувається в Первомайську, Краснодоні, Ровеньках, Кіровську та Слов'яносербську.

Донецьк і Горлівка - два великих міста, які до окупації мали найкрашу лікарняну інфраструктуру регіону. Ці міста розташовані близько до лінії зіткнення. При особливих віськових загостреннях їхній лікарняний потенціал вичерпується до дна. У медзакладах на особливому статусі не тільки військові представники спецслужб РФ, а й звичайні "ополченці". Маючи досвід з минулими віськовими діями, "влада" чомусь таки навчилася та перед запланованими нападами всі койко-місця звільняють від звичайних мешканців та притримують для майбутніх "героїв".

Жахлива криза із охороною здоров'я в "Д-ЛНР" не тільки у нестачі лікарів. Проблема з ліками - вона існує вже понад рік, одразу після того, як вичерпався запас з українських часів. Як не крути, російський ринок нездатний заповнити цю нішу повністю, бо люди звикли не лише до ліків вітчизняного виробництва. Багато ліків европейських, які не мають російських та українських аналогів, і кремлівські гумконвої не рятують становище. Окрім того відомо, що ліки з цих гумконвоїв не доходять до простих смертних як соціальна допомога. На здоров'ї населення "ЛНР" заробляє коханка Плотницького Лариса Айрапетян - "міністр охорони здоров'я", яка контролює гуманітарку для лікарень.

Як відомо, економічні кризи та війна призводять до катастрофічного зниження народжуваності та високої смертності в будь-якому суспільстві. І це пов'язане не тільки з втратами серед молодих людей, а й масовим виїздом працездатного населення. Все це відображується на короткочасних показниках. Жінки не бажають народжувати в "Д-ЛНР" у поганих умовах та без наявності відповідних фахівців.
Директор апарату голови СБУ Олександр Ткачук на брифінгу 15 березня повідомив, що протягом 2015 року в окупованих Донецьку і Луганську рівень народжуваності знизився вдвічі. "В установах охорони здоров'я на території так званих "ДНР -ЛНР" укомплектованість медичними кадрами становить приблизно 50%", - підвів підсумок Ткачук.

На окупованому Донбасі дуже різко зросла також смертність немовлят.
Смертність дітей до 1 року є одним з найважливіших показників розвинутості регіону та країни в цілому. В середньому смертність всього населення в світі оцінюється в 8,6 смертей на 1 тис. осіб. В Україні 15,3 на 1 тис. осіб. У регіонах показник смертності коливається, наприклад, у Києві - 10,4. Найвищі показники смертності характерні для районів, де найбільш виражений процес старіння населення, і де коефіцієнт смертності у мирні часи перевищував 25 осіб на 1000. Окуповані території мають показники по всім смертям вдвічі більші за середні українські та вже перевищують по смертям всі країни африканського континенту, які є антиеталоном. (Свазіленд має показник смертності 30,8 на 1 тис. осіб, а Ангола - 24,08).

Побічне явище для здоров'я - це харчування мешканців Донбасу. Через злиденність люди не можуть собі дозволити нормально харчуватися. Це впирається не тільки у матеріальне становище, також важливий фактор - вкрай збіднілий асортимент. Плюс майже всі харчі йдуть з Росії, тому багато продається простроченого. Про експорт продуктів говорити нічого, місцевих продуктів у продажу, окрім соняшникового насіння та місцевої поганої горілки, практично не існує. Між іншим, контрафактний алкоголь, навіть "Луга Нова", яким забиті всі магазини, навряд чи покращує рівень здоров'я. Низькоякісні російські спирти вже прославилися серед місцевого населення, дивним висипанням на шкірі. А щоб алергію лікувати, знов таки, треба йти до лікарів.

У жителів прикордонних районів є можливість придбати деякі товари на території РФ. В Росії є магазини мережі Fix price, де можна придбати товари, які не псуються, і продукти першої необхідності за фіксованою ціною. Однак вистояти в черзі на кордоні зможе далеко не кожен пенсіонер, та й в багатьох навіть немає на це коштів. З зарплатою у 500-700 грн, як повідомляють мешканці Краснодону, далеко не протягнеш. Жінки змушені міняти шуби та прикраси на дитяче харчування.

Умови життя напряму залежать від якісного водопостачання. З водою ж, особливо, в "республіках" катастрофічний стан. На цьому добре піаряться місцеві "ватажки", які постійно імітують "покращення" з водою. Останніми днями, навколо Авдіївки злочинці здійснюють збройні провокації. "Так, російські окупаційні війська відкрили вогонь з протитанкового гранатомету в бік позицій ЗСУ та Донецької фільтрувальної станції (ДФС)", - повідомляє штаб АТО.

Бригади, які обслуговують станцію позмінно, відмовляються їхати на роботу, оскільки станцію обстрілюють бойовики. Авдіївка та навколишні села перманентно залишаються без води, тому що ДФС час від часу припиняє роботу. Залишається сподіватися, що здоровий глузд і твереза оцінка наслідків можливої екологічної катастрофи, яку може спричинити пошкодження обладнання ДФС, все ж таки змусять ватажків "Д-ЛНР" утриматися від обстрілів.

У свою чергу, великі податки "стимулюють" малих підприємців теж закриватися. Робота є тільки для прибиральників. Стрімко росте безробіття, можливо на це і ставить "влада", щоб більше людей кинулись "заробляти" в "ополченії". Але місцеве населення не дуже хоче рватися у "військкомати", бойовики теж скаржаться, що їх постійно "кидають" на гроші. Наприклад, бойовик, який втік зі "служби" та скористався програмою СБУ "Тебе чекають вдома", розповів, що за 1,5 роки один раз отримав зарплату, виходить - "працював" за погану їжу та низькоякісний алкоголь.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme