Коронавірус в Україні: Чи готові лікарні Донбасу до епідемії

Коронавірусна інфекція шириться світом, захворілі є і в європейських країнах і на Росії. Україна вже зафіксувала одного хворого у Чернівцях. А ще до того у всіх областях проходили підготовчі заходи, на випадок того, якщо вірус буде поширюватися

Коронавірус в Україні: Чи готові лікарні…
Unsplash\@marceloleal80

Донбас не виключення, там також вирішують, як протидіяти епідемії.

Луганщина

На Луганщині кажуть, що все необхідне для диагностики та лікування коронавірусу є.

Департамент охорони здоров’я Луганської ОВЦА створив штаб, визначив госпітальні бази для надання медичної допомоги особам, яким підтверджено діагноз – інфекційне відділення Рубіжанської міської лікарні, Луганська обласна дитяча клінічна лікарня та резервні лікарні – інфекційні відділення Северодонецької та Старобільської лікарень.

Також надіслано звернення до Центру громадського здоров’я МОЗ України з потребою у засобах індивідуального захисту для забезпечення даних лікарень.

Для лікарів-інфекціоністів, епідеміологів та медичних сестер проведено навчальний тренінг за темою: "Коронавірусні інфекції. Організація та проведення протиепідемічних заходів при виявленні хворого, який відповідає визначенню випадку 2019-nCoV". Крім того, заплановані тренінги для лікарів терапевтичного профілю.

Заместитель директора ГУ Луганський обласний лабораторний центр МОЗ Украины Владимир Жданов розповів, що у пацієнта з підозрою на коронавірус беруть проби слизистої та направляють у Київ для визначення остаточних результатів. 

"В разі виявлення вірусу у людини лікарі, які надають допомогу, так і лікарі епідеміологи виявляють очаг захворювання і заходи, які необхідно там провести", - сказав він.

Донеччина

На Донеччині обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявила, що усі відповідні служби у повній мірі готові реагувати на будь-які виклики, пов’язані з поширенням вірусних хвороб. 

Заступник начальника управління організації та розвитку меддопомоги населенню департаменту охорони здоров’я Донецької ОВЦА Олександр Педенко каже, що в області бази для лікування хворих - дві інфекційні лікарні у Костянтинівці і Мирнограді та інфекційні відділення у Маріуполі в Селидовому, Волновасі, у Бахмуті, Курахово та Краматорську. За його словами у разі потреби в ці лікарні надійдуть пульсоксиметри, дихальні ручні апарати, інфузійні насоси, маски, пересувні апарати штучної вентиляції легень та інше обладнання.

Проте місцеві мешканці не надто довіряють словам чиновників.

А у Краматорську неможливо купити маски.

"ДНР" (в "ЛНР" нічого про підготовку не повідомляли)

"ДНР" анонсувала відкриття санітарно-карантинних пунктів на КПП між "ДНР" і підконтрольною Україні територією в разі погіршення епідситуації та виявлення коронавіруса. Зазначимо, що про відкриття санітарно-карантинних пунктів на кордоні з Росією "ДНР" не повідомляє, хоча через Росію вірус з Китаю може потрапити набагато швидше. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"