Бойові роботи: Як на передовій Донбасу воюють "Мисливець і "Кентавр"

На передовій Донбасу українським воїнам допомагають воювати роботи "Мисливець і "Кентавр", роботів випробовують і хочуть взяти на озброєння та запустити у серійне виробництво

Роботизований наглядово-вогневий комплекс "Мисливець" розробило конструкторське бюро "Роботікс", а дистанційно керований комплекс "Кентавр" створила компанія A.Drones, передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

"Мисливець" в Україні почали випробовувати ще у 2018 році, комплекс виявився затребуваним для різних завдань у військах: евакуація поранених з поля бою, транспортування бойового приладдя тощо. "Мисливець" – безшумний, не залишає теплового сліду і використовує штучний інтелект для розпізнавання перешкод.

Нещодавно в мережі з’явилося відео, де "Мисливець" просувається передовою на Донбасі. Під’їхавши ближче до позицій бойовиків, оператор відкриває вогонь з танкового кулемета по укріплених вогневих точках. Де саме на Донбасі і коли зняте відео, розробники не кажуть.

В одному з батальйонів ЗСУ кажуть, що мали справу з "Мисливцем" в бойових умовах протягом кількох років.

Розробники кажуть, що "Мисливець" за 4 роки побував на передовій десятки разів. У 2016-му він виглядав і працював зовсім не так, як зараз. Крім бойових завдань на передовій, перевозив вантажі – до прикладу колоди для укріплень під обстрілами.

"Кентавр" - неозброєний комплекс малопомітний, і це важливо, адже під час доставки вантажів на Донбасі автомобілі часто потрапляють під вогонь протитанкових комплексів.

За зразок розробники взяли ізраїльську систему Probot, яка активно зараз експлуатується в арміях Ізраїлю і США.

Вантажопідйомність "Кентавру" до 500 кг  – це все майно взводу. "Доволі прохідний візок. Я не буду говорити, що він проходив, але він і бруд місив, і сніг, і плавав. Він плаваючий", – розповідає гендиректор компанії A.Drones Юрій Касьянов.

Найближчий до потрапляння в українську армію комплекс "Мисливець". Як каже розробник, його випробування вже мали початися, але цього не сталося через коронавірус. Загалом, процес прийняття на озброєння нових зразків і їх офіційне використання на передовій задовгий і забюрократизований.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme