ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Близько тисячі бійців АТО поховані безіменно, - СБУ

Близько тисячі тіл бійців антитерористичної операції поховані неопізнаними
Depo.
30 червня 2015 15:58
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції заявив керівник Центру визволення полонених при СБУ Володимир Рубан, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Близько тисячі наших солдатів без прізвищ, без імені закопані на території кладовищ трьох міст, в тому числі і Дніпропетровської (області - ред.), де основна цифра - там близько 500 могил. Це привезені вбиті бійці, яких не можуть опізнати. У них беруть матеріал на виділення ДНК і довгий час потім порівнюють, проводять експертизу, щоб збіглося з родичами", - сказав Рубан.

Він також зазначив, що більшість цих похованих бійців числяться зниклими без вести, але дії для встановлення осіб не робляться.

"Якщо говорити за даними СБУ і даними ООН про те, що зниклих без вісті близько 1 тис. 200 - 1 300 тис. чол., хоча у нас цифра абсолютно інша, то ця 1 тис. могил - це велика частина з цих зниклих без вести. Здавалося б, що вже простіше: боєць закопаний, матеріал є, знайдіть рідних - не шукають", - заявив Рубан.

Нагадаємо, у Генштабі повідомляли, що без вісті зниклими вважаються 289 українських військовослужбовців, ще 127 перебувають у полоні.