Безстрокова чи прострочена: Юристи розповіли про особливості електронних перепусток для КПВВ

Правозахисники, що надають безкоштовні консультації на КПВВ на Донбасі розповіли про безстрокові і протерміновані електронні перепустки для перетину лінії розмежування

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на БФ "Право на захист".

"Перед виїздом треба обов’язково перевірити наявність електронної перепустки. Ця порада особливо актуальна для тих, хто не перетинав лінію розмежування через КПВВ і вважає, що перепустка на має терміну закінчення", - наголошують правозахисники.

В фонді звертають увагу на те, що безстроковими стали перепустки, оформлені лише після 28 березня 2019 року.

"Саме оформлені. Тобто, якщо ви подали заявку 25 березня 2019 року, а термін оформлення – до 15 днів, значить, перепустка оформлена на початку квітня, а отже термін її дії – 1 рік", - пояснюють в "Право на захист".

Монітори-правозахисники наголошують, що часто людини, які під час дії карантину не їздили через лінію розмежування, вважають, що в них безстрокова перепустка. Однак вде на КПВВ з'ясовується, що вона прострочена.

Також правозахисники наполягають на уважному заповненні даних в електронній перепустці.

"Люди самі чи за допомогою посередників оформлюють перепустку. Трапляється, що вносять дані російською мовою, помиляються в одній літері прізвища або серії паспорта. Перепустки з помилками також вважаються недійсними", - наголошують у БФ.

Монітори, що працюють кожного дня на пунктах пропуску, зазначають, що і досі трапляються люди, які взагалі не знають про необхідність оформлення перепустки.

У будь-яких випадках варто звертатися за роз'ясненням до волонтерів "Право на захист".

"Якщо у людини є підстави на оформлення перепустки в прискореному режимі (гуманітарні підстави), то монітори допомагають у цьому. До гуманітарних підстав належать хвороба близьких або самої людини, яка перетинає КПВВ, смерть родича. Також підставою для прискорення процедури є вік особи – рік народження до 1949", - коментують правозахисники.

Зазначається, що кожен такий випадок монітори з БФ мають підтвердити документами: медичними довідками або свідоцтвом про смерть тощо.

Раніше повідомлялося, що в суботу, 17 липня, окупанти з "ДНР", поза планом, відкрили зі свого боку блокпост в Оленівці. Через нього прошли всього кілька осіб.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme