Австрійці підтримують дітей в зоні АТО

Австрійський міжнародний благодійний фонд "СОС Дитяче містечко" реалізує проект "Дитина в центрі уваги", де під соціальним супроводом знаходяться 111 сімей і 201 дитина з Донбасу

Про це у День захисту дітей розповіла заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик, передає Depo.Донбас.

"Це свято, так скажімо, в лапках, присвячено й дітям, які сьогодні потерпають від військової агресії. І для в нас Луганській області є особливі моменти роботи з дітьми", - каже Лішик.

Наприклад - забезпечення дітей-сиріт з окупованої території житлом.

"Є дуже серйозний момент з дітьми-сиротами, які перемістилися з окупованої території і там є порушення їхніх житлових прав. Тобто діти мають по тому, як вони вийдуть з інтернату або вже їм виповниться 18 років і вони вийдуть з-під опіки родини - право на житло. На жаль, право на житло вони мають саме там, де вони були зареєстровані як діти, які отримали відповідний статус. Законодавчо не закріплено, як вийти з цієї ситуації. Тобто ці права не перемістилися разом з дітьми на контрольовану територію", - каже Лішик.

Зараз плануються зміни до законодавства.
За її словами, ведеться персоніфікований облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2015 році службами у справах дітей виявлено 10 випадків порушень майнових прав дітей. В результаті вжитих службами у справах дітей заходів права дітей були відновлені. Із загальної кількості дітей даної категорії, які залишилися без піклування батьків, - 870 дітей мають житло, не мають житла - 432 дитини.

За даними служб у справах дітей у 2015 році в міста і райони після закінчення навчання повернувся 34 людини зазначеної категорії. З них 18 мали житло, 16 - житло надано.

Також, за словами Лішик, збільшується кількість переселенців. На сьогодні їх 262 тисячі. "Кількість їх фактично за 2 тижні по соціальних закладах виросла, по отриманню пільг", - каже Ліщик.

На контрольованій території свої проблеми. На обліку в службах у справах дітей райдержадміністрацій та виконкомів міських рад підконтрольних територій знаходиться 1408 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

"1015 дітей виховується в сім'ях опікунів та піклувальників. В даний час в області створено та функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу та 89 прийомних сімей, в яких виховуються 229 дітей. Найбільш активно ця робота проводиться в Сватівському, Троїцькому та Новоайдарському районах", - розповіла Лішик.

Спільно з австрійським міжнародним благодійним фондом "СОС Дитяче містечко" реалізується проект "Дитина в центрі уваги". Під соціальним супроводом знаходяться 111 сімей і 201 дитина.

"Я хочу підкреслити, що саме завдяки цьому проекту ми підтримуємо дітей, родини яких знаходяться на окупованій території. Тобто цим будинкам сімейного типу та прийомним сім'ям виплачується державна допомога в повному обсязі за рахунок фонду "СОС Дитяче містечко", - каже Лішик.

Ще одна проблемна категорія - ВІЛ-інфіковані діти.
"Рубіжанський обласний центр для ВІЛ-інфікованих дітей і молоді відвідують 266 дітей. Ми адаптуємо цих дітей до навчання в школах, тому що це особливі дітки", - каже Лішик.

Також вона додала, що за поточний рік проведено 116 рейдів. З несприятливого оточення вилучили 6 дітей, обстежили 91 сім'ю. За невиконання батьківських обов'язків попередили 13 батьків, з них ініціювали залучення до відповідальності - 38.

Нагадаємо, у Мінську домовилися про співпрацю з ЮНІСЕФ щодо дітей у зоні АТО.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme