ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Amnesty International: Путін довів участь російських військових у війні на Донбасі

Зібрані Amnesty International докази, вказують на беззаперечні докази нарощування російського озброєння та артилерії на сході України
Depo.
29 травня 2015 12:54
ФОТО: depo.ua
Amnesty International: Путін довів участь російських військових у війні на Донбасі
Amnesty International: Путін довів участь російських військових у війні на Донбасі

Підписаний Президентом Росії Володимиром Путіним указ, який робить інформацію про загиблих російських військових "в мирний час" державною таємницею, з'явився на тлі тривалих звинувачень в тому, що президент Путін направив військову допомогу сепаратистам в східній Україні.

Про це йдеться у повідомленні  Amnesty International.

"Цей указ є не тільки кричущим нападом на свободу вираження, він також має зловісні натяки, які активізують спекуляції відносно того, що Президенту Путіну є що приховувати - зокрема втрати, понесені російською армією в Україні", -сказав Джон Дальхузен, директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії.

Кремль послідовно заперечував відправки військ і зброї через кордон для допомоги силам сепаратистів.

"Цей крок також збільшує побоювання за безпеку російських працівників ЗМІ та громадських активістів, які вже піддавалися переслідуванням через спроби незалежно висвітлювати конфлікт в Україні", - вважає Дальхаузен.

До сьогодні тільки втрати російських військ під час війни вважалися державною таємницею.«Цей новий указ піднімає деякі тривожні питання, наприклад, чи можуть журналісти та громадські активісти бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтею "зрада" через висвітлення ймовірних російських військових втрат в Україні", - сказав Дальхузен.

На його думку, інший наслідок такого указу полягає в тому, що сім'ї військовослужбовців, загиблих під час "спеціальних операцій", будуть позбавлені правди про долю своїх близьких.

"Кремль багаторазово заперечував будь-яку причетність до бойових дій на території Україні, проте супутникові знімки та свідчення, зібрані Amnesty International, вказують на беззаперечні докази нарощування російського озброєння та артилерії на сході України та на підбурювання Росією сепаратистів до скоєння воєнних злочинів", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, 28 травня президент Росії Володимир Путін підписав указ про внесення змін до переліку відомостей, що відносяться до державної таємниці.

До держтаємниці віднесені відомості, що розкривають втрати особового складу Міноборони у воєнний час, у мирний час в період проведення спеціальних операцій.