ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому може повчитися Дмітрій Кисельов у Захарченка з Плотницьким

Окупанти за прикладом "матінки-Росії" створили альтернативну реальність, розкручуючи її як у підконтрольних їм ЗМІ, так і на кремлівському телебаченні і в пресі
Depo.
12 травня 2015 05:00
ФОТО: depo.ua
Чому може повчитися Дмітрій Кисельов у Захарченка з Плотницьким
Чому може повчитися Дмітрій Кисельов у Захарченка з Плотницьким

Паради, герої-автомийники із штучними медальками, пенсії в рублях, квіточки, комунальники з мітлами на вулицях, каравани гуманітарки, вояжі російських артистів - якщо подивитися підконтрольні бойовикам сайти, здається, що життя у вигаданих "республіках" Донбасу - то суцільне свято і взагалі рай. Ані злочинності, ані кривавих ДТП, тільки "наши рєбята-апалченци", які несамовито протистоять "київській хунті", яка до цих пір не може залишити Донбас у спокої. У альтернативну реальність, створену окупантами, починають вірити навіть мешканці з колись проукраїнськими поглядами, вимушені жити на окупованих територіях. На жаль оточення і інформаційна блокада роблять свою справу.

 Ти їм про безперспективність "республік", а вони тобі про те, як чисто стало на вулицях Луганська: "Кожного дня метуть". Ти їм про порушення прав людини, а вони тобі: "Ми вчора гуляли до 23-ї години, уявляєш, співали пісні, і ніхто з "апалченців" нас не схопив". Ти їм про те, що в Україні всі продукти дешевше, а вони тобі про безкоштовне УЗО і лікарнях, безкоштовний басейн для дітей.  Ти їм про ДТП, які безкарно чинять  бойовики, а луганчани чи донеччани тобі: "А хіба в Україні таке не трапляється. Таке ж саме військові роблять".

Альтернативна реальність Донбасу: як створюють ілюзію щастя у "республіках" - фото 1

Людська психіка так влаштована, що у критичній ситуації безвиході абстрагується від наявних проблем і відшукує хоч якісь ознаки нормального життя. Цим радо користуються російські політтехнологи, які інструктують окупаційну владу Донбасу по створенню відповідного інформаційного простору на цих територіях. Тим більше, що досвіду з цього питання у Росії вдосталь. Схема проста: підміняй поняття, вкажи на зовнішніх ворогів, не помічай негативу з боку влади, не розкручуй взагалі будь-які негативні, некомфортні прояви життя країни і людей. Тільки хардкор з брехні.

Мільйони росіян кинуті державою напризволяще. Тисячі гинуть від злиднів і безробіття сіл, селищ і містечок, є цілі депресивні регіони, причому змін їх долі на краще навіть не проглядається. Фотографії російської глибинки шокують, іноді важко уявити, як в такому оточенні і в таких умовах може жити людина. Але ж живе і не нарікає, здебільшо завдяки захмареній пропагандою свідомості, яка увірувала у зовнішніх ворогів - "піндосів", "бандеріців", "фашистів", "гейропейців", які не дають життя Росії і заважають будувати "священний рускій мір". І що з цими ворогами робити? Звісно, що їхати воювати з Америкою на Донбас.

Альтернативна реальність Донбасу: як створюють ілюзію щастя у "республіках" - фото 2

Таку ж альтернативну реальність будують окупанти на підконтрольному їм Донбасі. Якщо про парад у Донецьку 9 травня голосили усі російські і підконрольні бойовикам ЗМІ, смакували і велику кількість людей і радість на їхніх обличчях, то про те, що у Сніжному того ж дня ввечері бойовики розстріляли двох дівчат, які з того самого параду і поверталися додому, ані слова. Інформацію про це оприлюднили мешканці у соцмережах. 10 травня у центрі Донецька на перетині вулиці Університетської і проспекту Панфілова "Урал" бойовиків буквально розчавив  "Жигулі". Очевидці повідомили про двох загиблих людей у автівці. Подія для міста резонансна чи не так? Але про це "журналісти" "республіки", та "поліція" також мовчать.

Такі криваві ДТП на окупованих теріторіях відбуваються вже не вперше. Ані мітингів, ані акцій протесту під вікнами Захарченка чи Плотницького так і не відбулося. Таке враження, що "нашим рєбятам" все пробачають: "Це ж не "хунта", їм можна".

Альтернативна реальність Донбасу: як створюють ілюзію щастя у "республіках" - фото 3

Проте, коли щось подібне трапляється в Україні, ДТП чи вбивство, у медійному просторі Росії, і, зрозуміло у "ЛНР" і "ЛНР", відбувається підміна понять, галас, істерика і повний сказ. У людей, які вже давно на гачку у кремлівських пропагандистів, взагалі виникає щось на кшталт "білої гарячки". Згадати хоча б події після трагедії у Костянтинівці, коли військові на БТР задавили 8-річну дівчинку. Оскаженілий натовп бив вікна військового гуртожитку, підпалював автобуси. Чи можливі такі події в Луганську, коли 25 січня "Урал" бойовиків в'їхав в автобус? Тоді теж постраждала дівчинка років 10-12. Наразі невідомо, чи залишилася вона жива, але очевидці повідомляли, що дитина залишилася без обличчя. Про це ДТП знали навіть не всі луганчани, оскільки жодне ЗМІ бойовиків про це не повідомило. Навіть якщо б і знали, то репетувати не наважились би: "апалченці", то не якась "хунта", вийдеш бити вікна і підпалювати авто - пристрелять на місці.

Що станеться з людьми, які живуть у альтернативній реальності передбачити не важко - вже зараз більшість з них розлючені і вже давно втратили будь-які причинно-наслідкові зв'язки. Питання в іншому, чи збирається Україна боротися за свідомість своїх громадян?