Аби не у Європу: заробітчани з "Л-ДНР" їдуть наймитами на Росію

Мешканці окупованих територій Донбасу,що опинились без роботи, шукають заробітку на сезонних роботах на Росії

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода.

Соціологи зазначаєють, що рівень безробіття на зайнятій бойовиками території майже в 2 рази вище, ніж в цілому по Україні. До того ж, дуже багато жителів формально числяться зайнятими, проте їхні підприємства давно не працюють. У"ДНР" и "ЛНР" пропонують роботу лише в "адміністративному апараті".

Люди намагаються знайти вихід на сезонних роботах за територією України. 

"Факт в тому, що бізнес там не розвивається, тому зайнятих в бізнесі там мало. На окупованих територіях люди найчастіше працюють в "бюджетних" організаціях. Якщо порівнювати з Україною, то у нас набагато менше бюджетників", - повідомила керівник відділу соціально-політичних досліджень компанії GFK Україна Інна Волосевич.

Повідомляється, що у "центрі зайнятості "ДНР" пропонують лише тимчасову роботу в "держустановах". Різноробочий, приміром,  отримує там не більше 2 тисяч рублів, тобто тисячу гривень.

"Підсобні роботи, тепличні роботи, підсобні робітники потрібні в "Донецьку академію внутрішніх справ", у "районний відділ освіти", у ЖЕК потрібен прибиральник території, підсобний робітник, у "територіальний центр соцобслуговування" потрібен підсобний робітник", - розповіли про вакансії в офісі "служби зайнятості" окупантів. 

Зазначається, що більшість традиційних галузей в угрупованнях "ДНР" и "ЛНР" в занепаді. Шахти затоплені, горлівський хімкомбінат "Стирол" не працює. Нещодавно через проблеми з вантажоперевезеннями зупинився і Донецький металургійний завод.

Також повідомляють, що на окупованій території порівняно стабільно працюють підприємства, які перереєструвалися в Україні. Працівникам тут платять зарплати, а податки в український бюджет. Але таких підприємств не багато і ті грозяться "націоналізувати".

Повідомляється, що з настанням літа чимало жителів окупованого Донбасу намагаються влаштуватися на сезонні роботи, в тому числі і на Росію.

"Традиційною була міграція з Донбасу на заробітки в літній період в Ставропольський і Краснодарський край на заготовки фруктів. Можливо, ці сезонні міграції залишаються, люди їхатимуть туди, щоб там влітку заробити, а зиму якимось чином перекантуватися тут", - коментує ситуацію економічний експерт Національної академії наук України В`ячеслав Ляшенко.

За прогнозами українських соціологів, впродовж року безробіття на захоплених територіях не зменшиться. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme