"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів

Бандформування "ДНР" та "ЛНР" щомісяця витрачають на утримання своїх бойовиків не менш 631 млн рублів (11570000 доларів)
Depo.
15 червня 2015 12:37
ФОТО: depo.ua
"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів
"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів

Відповідні дані отримані в результаті розслідування РБК, повідомляє Донбас.depo.ua.

При цьому дані про вартість утримання одного бойовика різняться. Обсяг і регулярність виплат залежали від підрозділу і фази бойових дій: при загостренні боїв добові росли, в період перемир'я, навпаки, знижувалися. Вилка виплат: від 10 тис. руб. на місяць для рядового складу, до 120-150 тис. для старшого офіцерського складу.

Друга причина складності розрахунків - непостійний чисельний склад так званих "армій" "ДНР / ЛНР". За даними "народної міліції" "ЛНР", в середині березня чисельність "армій" бойовиків становила 60 тис. осіб, а в квітні повинна була збільшитися до 70 тис. осіб (більш свіжих даних немає).

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко в травні 2015 оцінював чисельність бойовиків в 40 тис. людей. Якщо виходити з "офіційних" цифр "ДНР / ЛНР" про грошове утримання бойовиків (від 10,5 тис. руб. для рядових до 14 тис. руб. і вище для офіцерів), то щомісяця тільки на зарплати військовим витрачається не менше 631 млн руб.

Експертні оцінки зазвичай вище: розрахунки екс-депутата Верховної Ради Андрія Сенченка на січень говорили про 1,5 млн дол. на день (2,25 млрд руб. на місяць); автори доповіді Бориса Нємцова "Путін. Війна", оперуючи цифрами з відкритих джерел і своїми оцінками російської військової присутності на Донбасі (6 тис. добровольців), роблять висновок про суму 2,1 млрд руб. в місяць на утримання тільки росіян і 2,5 млрд руб. в місяць на утримання місцевих бойовиків.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, з грудня 2014 тема Донбасу знаходиться в компетенції Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України (МВК), яку очолив заступник міністра економічного розвитку Сергій Назаров.

Більше новин про війну на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.