ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів

Бандформування "ДНР" та "ЛНР" щомісяця витрачають на утримання своїх бойовиків не менш 631 млн рублів (11570000 доларів)
Depo.
15 червня 2015 12:37
ФОТО: depo.ua
"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів
"ЛНР" та "ДНР" щомісячно витрачають на бойовиків понад 600 млн рублів

Відповідні дані отримані в результаті розслідування РБК, повідомляє Донбас.depo.ua.

При цьому дані про вартість утримання одного бойовика різняться. Обсяг і регулярність виплат залежали від підрозділу і фази бойових дій: при загостренні боїв добові росли, в період перемир'я, навпаки, знижувалися. Вилка виплат: від 10 тис. руб. на місяць для рядового складу, до 120-150 тис. для старшого офіцерського складу.

Друга причина складності розрахунків - непостійний чисельний склад так званих "армій" "ДНР / ЛНР". За даними "народної міліції" "ЛНР", в середині березня чисельність "армій" бойовиків становила 60 тис. осіб, а в квітні повинна була збільшитися до 70 тис. осіб (більш свіжих даних немає).

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко в травні 2015 оцінював чисельність бойовиків в 40 тис. людей. Якщо виходити з "офіційних" цифр "ДНР / ЛНР" про грошове утримання бойовиків (від 10,5 тис. руб. для рядових до 14 тис. руб. і вище для офіцерів), то щомісяця тільки на зарплати військовим витрачається не менше 631 млн руб.

Експертні оцінки зазвичай вище: розрахунки екс-депутата Верховної Ради Андрія Сенченка на січень говорили про 1,5 млн дол. на день (2,25 млрд руб. на місяць); автори доповіді Бориса Нємцова "Путін. Війна", оперуючи цифрами з відкритих джерел і своїми оцінками російської військової присутності на Донбасі (6 тис. добровольців), роблять висновок про суму 2,1 млрд руб. в місяць на утримання тільки росіян і 2,5 млрд руб. в місяць на утримання місцевих бойовиків.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, з грудня 2014 тема Донбасу знаходиться в компетенції Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України (МВК), яку очолив заступник міністра економічного розвитку Сергій Назаров.

Більше новин про війну на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.