Итоги недели в "ЛНР" Подрыв "народных милиционеров" и юмористический "экономический форум"

Подводим итоги событий в квазигосударственному образовании на Луганщине

Журналист региональной редакции Depo.Донбас
Итоги недели в "ЛНР" Подрыв "народных ми…

Основною політичною подією на окупованому Донбасі стала заява президента Росії Володимира Путіна про те, що він внесе в Раду Безпеки Організації Об'єднаних Націй резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Як відомо, Україна ще раніше була ініціатором миротворчої місії ООН на Донбасі, але, як і зараз, виступає проти того, щоб в ній були росіяни.

Ще 2 вересня постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявляв, щоініціатива України про необхідність миротворчої місії на Донбасі спрямована на підрив мінських угод. Але Путін висловився за миротворців, тож усю риторику тепер потрібно перегравати.

В "ЛНР" ще рік тому окупанти збирали багатотисячні мітинги проти будь-яких миротворців та під керівництвом російських інструкторів вчили мешканців міста відпрацьовувати способи блокування і захоплення транспорту та роззброєння військовослужбовців миротворчого контингенту.

Ось, як це виглядало. Мітинг 10 жовтня 2016 року.

Тепер темники почали переписувати. Ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький назвав умову, за якої погодиться на введення миротворців ООН на Донбас.

"Тільки в умовах припинення вогню і відведення українських військ і озброєння від лінії розмежування можна повернутися до розгляду питань введення на Донбас миротворців Організації Об'єднаних Націй", - йдеться у заяві Плотницького.

Але ще минулого року він казав таке: "У Мінських угодах цього (залучення миротворців) немає, бажання Порошенко не зміг перемогти своїми руками, а намагається нас перемогти чужими руками", - заявив Плотницкий.

Тепер Плотницький не згадує, що введення миротворців не передбачене мінськими угодами, і, зрозуміло, не каже, що Путін хоче допомогти перемогти Україні чужими руками.

Але, скоріш за все введення на Донбас миротворців не відбудеться ніколи. ОскількиМосква, в особі прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, заявила, що переговори щодо миротворчого контингенту необхідно вести з "владою "Л-ДНР".

Ця відповідь, зважаючи на позицію українського президента стосовно недопустимості переговорів з очільниками невизнаних "республік", фактично ставить крапку на реальних можливостях розміщення миротворчого контингенту ООН на Донбасі.

Ця тема зависне у повітрі так само, як тема розведення сил і тема оголошення перемир'я, яке не виконується.

Конфлікт з ОБСЄ

Голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан заявив, що в першому півріччі 2017 року своєї діяльності Місія зіткнулася з 480 випадками обмежень і перешкод, з яких 75% відбулися в непідконтрольних уряду України районах Донбасу.

Апакан підкреслив, що багато хто з цих обмежень і перешкод мали насильницький характер. Протягом перших шести місяців цього року сталося 13 супроводжувалися насильством інцидентів - все в непідконтрольних уряду районах. У той же час, в період з липня по грудень 2016 року відбулося тільки один подібний інцидент. "Насильство і погрози застосувати насильство повинні припинитися", - заявив глава Місії.

Він нагадав, що один з цих серйозних інцидентів, який стався 23 квітня, призвів до смерті члена патруля Місії, коли під автомобілем СММ спрацював вибуховий пристрій.

У відповідь на це "народна міліція" "ЛНР" образилася.

"Мені дуже дивно чути такі заяви від високопоставленого чиновника СММ ОБСЄ. Складається враження, що при підготовці своєї заяви він досить поверхово читав щоденні звіти своїх колег", - зазначив представник "народної міліції" Андрій Марочко.

Він не коментував насильницький характер обмежень діяльності місії ОБСЄ з боку бойовиків, а лише виправдався, що, мовляв, не пускають лише туди, де заміновано.

Проте, вочевидь, докір Апакана якось вплинув і командування так званої "міліції" заявило, що не буде перешкоджати діяльності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

"Про всі випадки необгрунтованого обмеження дій спостерігачів СММ негайно доповідати старшому посадовцю по лінії чергових, проводити ретельне розслідування з покаранням винних посадових осіб, аж до звільнення з лав Народної міліції ЛНР" - йдеться в "документі" опублікованому на сайті окупантів.

Як зазначається, "наказ" був доведений до кожного бойовика.

У так званому "документі" повідомляють про, що бойовики нарешті мають припинити "провокаційні дії особового складу щодо представників СММ ОБСЄ", виключити обмеження свободи пересування представників місії по всіх дорогах, а такожзабезпечити безпечний і надійний доступ представників місії для виконання ними свого мандата.

А також зазначається, що "чергові служби" бойовиків мають наглядати за ОБСЄ.

Щоправда у "документі" знову таки не йдеться про заборону застосовувати насильство щодо представників місії.

Чи депортує Росія в Україну 17 бойовиків.

В Ростові-на-Дону готують примусову депортацією в Україну 17 бойовиків. Про це повідомляє організація екс-ватажка "ДНР" з Росії Олександра Бородая "Союз Добровольців Донбасу". Йдеться не тільки про донецьких, але й про бойовиків "ЛНР".

Повідомляється, що бойовики - громадяни України, які або загубили паспорт, або не встигли подати документи.

Також у Бородая негодують, що деякі представники органів влади на місцях "будують всілякі перешкоди для отримання документів", приймаючи рішення про примусову депортацію бойовиків в Україну.

Тут треба згадати, як Росія відмовилася депортувати з окупованого Криму бойовика вбивцю Вадима Погодіна. Доречі за нього теж вступився Бородай, заявивши, мовляв, що б Погодін не накоїв, його Україні не здадуть. Так і вийшло.

30 липня стало відомо, що російські силовики у Криму випустили на свободу екс-командира бандформування "ДНР" "Керч" Погодіна, який підозрюється у вбивстві 16-річного жителя Краматорська Степана Чубенка.

Погодін був затриманий в Криму в червні 2017 року на запит України, зробленому через Інтерпол. Чубенко був закатований і розстріляний бойовиками "ДНР"за проукраїнську позицію у 2014 році. На Погодіна за це вбивство завели карну справу і в "ДНР", але він втік до Криму, де його прихистила Росія.

Тому сподіватися на видачу 17 бойовиків українській стороні, не варто.

Знову міфічна українська ДРГ: в "ЛНР" підірвалися троє бойовиків

На окупованій території Луганської області 4 вересня троє членів так званої "народної міліції "ЛНР" загинули при підриві на міні, ще один отримав поранення.

Цього дня вони гасили пожежу в районі окупованого села Сокільники, що на Бахмутський трасі поблизу лінії фронта.

"Під час ліквідації загоряння стався підрив мінно-вибухового пристрою, в результаті якого троє військовослужбовців загинули, один отримав поранення", - сказав представник "ЛНР" Андрій Марочко.

В "ЛНР" відповідальність за підрив, в результаті якого загинули ці бойовики, вже поклали на "українську ДРГ".

Згодом стали відомі імена двох з трьох загиблих "народних міліціонерів "ЛНР". ЦеАндрій Орєшин з міста Стаханов 1968 року народження і житель Сорокиного (колишній Краснодон) Олександр Неіжко 1972 року народження.

Соціально-економічна ситуація

В окупованому Луганську кілька днів тривав другий "економічний форум", щоправда ані російські ЗМІ, ані українські він не зацікавив, оскільки економіка в "ЛНР" - то поняття міфічне. Проте місцеві колаборанти продовжують робити видимість бурхливої діяльності.

На інформресурсах "ЛНР" повідомлялося, що у форумі взяли участь представники Фінляндії, ОАЕ, Росії, окупованих грузинських територій - Абхазії, Південної Осетії, а також "братньої республіки "ДНР".

"Основна мета форуму, що проходить у рамках "Виставки досягнень народного господарства - 2017" (ВДНГ), - створення діалогового майданчику з вироблення рішень, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості "ЛНР" і розвиток зовнішньоекономічних зв'язків", - зазначалося у повідомленні.

У рамках цього форуму окупаційна влада Луганщини відзвітувала про про збільшення експорту більш ніж в два рази за підсумками першого півріччя 2017 року, але не повідомила, у які саме країни.

Про це заявила виконуюча обов'язки "міністра" економічного розвитку "ЛНР" Олена Костенко.

Вона зазначила, що продукція, вироблена на території "ЛНР", "продовжує користуватися попитом в Російській Федерації та інших країнах". Які саме країни віддають перевагу продукції з "ЛНР" вона не назвала.

"Так, обсяг експорту за перше півріччя 2017 року збільшився більш ніж в два рази в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. А кількість суб'єктів господарювання у 2017 році склала більше 48 тисяч", - повідомила Костенко.

Вона уточнила, що найбільш значний приріст обсягу реалізованої продукції - 56,9% - зазначається в галузі деревообробки, виробництва паперу та поліграфічної діяльності.

"Продовжує нарощувати темпи вугільна промисловість. Обсяг реалізованої державними унітарними підприємствами вугільної продукції зріс в 2,3 рази, видобуто понад 4 мільйони 100 тисяч тонн вугілля", - зазначила Костенко.

За її словами, зростання реалізованих хімічних речовин і хімічної продукції - більш ніж на 45%, а обсяг реалізації текстильної продукції, виробів зі шкіри та інших матеріалів за перше півріччя поточного року збільшився на 38,5%.

Нагадаємо, "ЛНР" невизнане ніким утворення, продукцію з маркуванням якого неможливо легально експортувати у будь-які країни світу. Так званий "експорт" йде через Росію, товари нелегально перемарковуються і тільки тоді, можливо, кудись продаються.

Також повідомлялося, що "ЛНР" під час форуму представила на розгляд інвесторів понад 100 інвестиційних пропозицій, ряд вільних земельних ділянок та промислових майданчиків.

"З'явилися нові пропозиції в містах та районах, тобто території не стоять на місці, розвиваються, дивляться ширше, дивляться, які земельні ділянки вони можуть запропонувати інвесторам ", - зазначила перший заступник міністра економічного розвитку ЛНР Світлана Подліпаева.

Іншими словами, колаборанти мають намір розпродати те, що їм не залежить - окуповану українську землю.

Одночасно з форумом в Луганську відбулася виставка народного господарства, на якій були представлені досягнення "республіки".

Чим в "ЛНР" заманюють інвесторів

Маста окупованої Луганщини вигадали числені інвестпроекти, але з таким успіхом, вони могли б узяти і переписати з фантастичної оповіді щось про будівництво літаючих тарілок, створення лазерної зброї та впровадження килима-літака замість автобусів. Ефект був би той самий.

Ось наприклад, Луганськ підготував інвестпропозиції з будівництва сміттєпереробного комплексу (про який ще до війни казала місцева влада, але так і не побудувала і інвесторів не знайшла - ред.) Ще Луганськ замислився над створенням тепличного господарства, вирощуванням овочів у закритому грунті та розвитку транспортної інфраструктури.

Алчевськ, який був завжди містом металургів, а тепер там стоїть і не працює металургійний комбінат ІСД, запропонував організувати.... виробництво соняшникової олії. Як-то кажуть - "внєзапно". Ще в Алчевську хочуть виробляти паливні пелети з деревних відходів (звідки на взяти стіьки дерева на степовій Луганщині - про це ні хто не думає - ред.) , створити ділянку по виготовленню бетонних виробів і виробничу дільницю з переробки пластикових відходів.

Виробництво і переробку продукції козівництва, будівництво турбази, організацію тепличного господарства і розвиток фермерського господарство запропонував інвесторам Антрацит і Антрацитівський район.

Брянка підготувала інвестиційні пропозиції зі створення міської хімчистки на базі комунального підприємства (КП) "міськпобуткомбінат", будівництва двох газонаповнювальних компресорних станцій природного газу.

Організацію виробництва хлібобулочних виробів і виробів з листкового і пісочного тіста запропонував Кіровськ, а Краснодон і Краснодонський район пропонує інвесторам розвиток комплексу по виробництву м'яса бройлерів, закладку фруктового саду, відновлення швейного виробництва. Красний Луч розробив пропозиції щодо будівництва комплексу по виробництву м'яса птиці, яєць, а також з будівництва теплоелектростанції (ТЕС).

Лутугинський район пропонує інвесторам будівництво житлового комплексу "Підгір'я" і вітряного парку "Лутугинський".

Усе вищеперераховане навіть коментувати смішно. Єдине, що в "ЛНР" можуть профінансувати - це стенди, на яких розписана фантастика про "інвестиційну привабливість" "республіки".

Як насправді в "ЛНР" розуміються на бізнесі

Що б там не казали на "економічному форумі", але реальні стосунки з бізнесом в окупаційної влади таки: те, що ваше - наше.

Ось, наприклад, опублікована цього тижня у соцмережах історія, як бойовики з "фінансової поліції ЛНР" намагаються "підім'яти під себе" ТОВ "Хліб України", розташоване в окупованому Довжанську (колишній Свердловськ). По-перше, окупантів дратувала назва підприємства, по-друге, бізнес був прибутковий і впав в око бойовикам.

На базі цього підприємства існують великі потужності для зберігання і переробки сільськогосподарської продукції.

"Як відомо, зберігати зерно і насіння набагато прибутковіше, ніж його вирощувати. Бізнес за сьогоднішнім часом досить-таки непоганий. Ось і стало це підприємство об'єктом пильної уваги ряджених бандитів", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що керівнику підприємства неодноразово надходили погрози і недвозначні пропозиції з приводу продажу підприємства за "смішну ціну". Наразі ж вказівка "поліції" на "віджимання" підприємства надійшла безпосередньо від ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

Повідомляють, що в ході "раптової" перевірки, встановлено факт зберігання вугілля без документів, які б підтверджували право власності. За результатами перевірки вилучено 60 тонн вугілля, орієнтовною вартістю 90 тисяч російських рублів.

"Вугілля вилучили, але керівництво закуповувало антрацит все літо, для того щоб протриматися в опалювальний сезон. Документів на пальне у власника, зрозуміло, не було, та й бути не могло: антрацит закуповувався на напівлегальних місцевих копанках. Тих самих, які кришують "податківці республіки",- пояснюють у дописі.

Дописувачі також зазначають, що в підприємства з такою неправильною назвою не могло бути шансів на існування у "ЛНР".

Блага цивілізації - POS-термінали і пластикові картки

Керівництво "Державного банку ЛНР" похвалилося, що вже завершує процедуру установки терміналів для безготівкового розрахунку.

Як вже повідомлялося, POS-термінали повинні з'явиться в мережі супермаркетів "Народний", які контролює дружина ватажка луганських сепаратистів Ігоря Плотницького - Лариса. Також повідомлялося, що планується поставка в "ЛНР" 93 банкоматів і установка 32 терміналів, за допомогою яких стане можлива як мінімум оплата комунальних платежів і здача валютної виручки. В "ЛНР" в наявності є тисяча терміналів POS.

Станом на 5 вересня, шість банкоматів встановлено у відділеннях "Держбанку" в Луганську. Крім того, банкомати встановлені в будівлях "Адміністрації ватажка "ЛНР" і Федерації профспілок "ЛНР". Також в різних відділеннях "Держбанку" в Луганську вже встановлені 117 POS-терміналів.

Як кордон між "ЛНР" і "ДНР" приносить прибуток "луганським"

З того часу, як стало зрозуміло, що проект "Новоросія" провалився, між "братніми" "республіками" з'явився кордон і "митна служба". Потім окупанти встановили правила та обмеження по ввезенню продовольчих товарів, а згодом добралися і до штрафів, а також контрою за ввезення автомобілів.

Цього тижня в "ЛНР" відзвітували, що так звані "митники" "ЛНР" з початку 2017 року оштрафували порушників введеного окупантами "режиму тимчасового ввезення авто" на територію "ЛНР" з "ДНР" на суму близько 640 тис. рублів.

Як повідомляє підконтрольний "ЛНР" сайт, у 2017 році дев'ять громадян сплатили "штрафи" на суму 137 тис. 700 рублів.

Відносно ще 28 громадян складено протоколи про порушення "митних правил". Попередня загальна сума штрафів за даним порушенням становить 507 тис. 100 рублів.

Повідомляється, що за порушення строків тимчасового ввезення правопорушникам доведеться заплатити "штраф" у розмірі "від 1700 до 34000 рублів залежно від кількості прострочених днів.

"Повторне протягом року порушення терміну тимчасового ввезення автомобіля також загрожує штрафом в 10 200 рублів", - попередили в "ЛНР".

Раніше в "ЛНР" окупаційна влада ввела режим тимчасового ввезення щодо автомобілів з іноземною реєстрацією, які перетинають адміністративний кордон "ЛНР" і "ДНР". Наголошується, що громадяни ввозять транспортні засоби за дорученням в режимі "тимчасового ввезення". Для цього необхідно, щоб транспортний засіб знаходився на обліку в інших державах, і щоб у користувача або власника були документи, що підтверджують право користування.

Особи, що перетинають кордон на таких транспортних засобах, мають оформити пасажирську "митну декларацію", вказуючи термін зворотного вивезення та з цього моменту зобов'язання громадянина перебувають на контролі. Порушників термінів "митники" "ЛНР" і штрафують.

Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme