Новий губернатор Донеччини розповів, як "прикрутить хвоста" Ахмєтову та виростить у собі Москаля
Новий голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський тільки-но приступив до обов'язків, як вже відзначився гучними заявами
- Донбасс
-
26 июня 2015 09:00
То натякнув, що "прикрутить хвоста" бізнесу Рината Ахметова, то запропонував місце свого радника чиновнику, бізнес якого квітне у окупованому Донецьку. Наразі Жебрівський хоче якомога більше бути несхожим на свого попередника і навіть хоче брати приклад з відомого українського "рогача" Москаля.
Чи вийде це в нього намагався розібратися Донбас.depo.ua.
Як ви плануєте вибудовувати керування областю? Бо Донецька область непроста не лише з військової точки зору, а й з логістичної - 8 годин з півночі на південь по жахливих дорогах. Як будете збирати наради, спілкуватися с керівництвом районів?
По різному. Будемо і з військовими домовлятися використовувати гелікоптери для поїздок. Щоб пересуватися на великі відстані та не тратити багато часу. Будемо, планувати мої поїздки не на один день. Наприклад, поїхати на південь на декілька днів та попрацювати там. Крім того, зараз 21 сторіччя: є скайп, електронна пошта й багато інших речей які дозволяють спілкуватися без особистої присутності. Будемо мінімінизовувати наради, а у разі їх проведення - намагатися робити це у форматі відеоконференцій, щоб не тратити час та гроші.
Під час першої прес-конференції ви заявили, що не природньо, коли керівництво області та силових структур знаходиться у різних містах. А вже під час відвідання Маріуполя сказали, що керівництво міліції залишиться там. Що змінилося за цей час?
Є певні проблеми. У Краматорську зараз не дуже багато місць для розміщення державних структур. Це не просто керівника міліції чи головного прокурора перевести. Необхідна ціла інфраструктура. Зокрема, якщо сюди перевозити силові структури, то слід десь розмістити кілька тисяч співробітників з родинами. Слід надати їм робочі приміщення, розселити, вирішити ще купу питань. 190-тисячний Краматорськ не за один рік зможе осягти усі ці речі. Тому, з точки зору ефективності, буде краще залишити все як є. Я не виключаю, що перші заступники силових відомств будуть працювати у Краматорську і, таким чином, ми будемо взаємодіяти. Будемо робити не так, як повинно бути, а будемо виходити з можливого.
Крім того, сьогодні Маріуполь є на передовій і присутність там силових структур є запорукою захищеності. Але все ж силові структури й керівництво ОДА мають бути в одному місці. І до цього необхідно прагнути. Втім, нічого страшного - найближчим часом відновимо кордони і всі знову переїдуть у Донецьк (посміхається)
В одному зі своїх інтерв'ю ви казали про можливість силового повернення окупованої території до складу України. Що саме ви мали на увазі?
Україна чітко буде дотримуватися Мінських угод. І ми, безумовно, за реалізацію мирного плану повернення частини території Донбасу в лоно єдиної України. Проте, нехай не думають, що ми будемо просто дивитися, як порушуються ці угоди. Якщо вони знову забажають наступати, то у нас є сили та засоби дати відсіч. Власне, якщо переговори зайдуть в глухий кут, то ми не будемо беззахисними. Армія стає більш боєздатною, краще озброєною. Хочеш миру - готуйся до війни! Але ми чітко усвідомлюємо, що перше слово у військовій ескалації буде сказано не з нашої сторони.
Коли фортифікаційні споруди будуть нарешті побудовані? Саме через зрив цього будівництва колишній губернатор був відправлений у відставку.
Друга лінія оборони, за будівництво якої відповідає Донецька ОДА, з 25 по 30 червня має бути здана військовим. Третя лінія буде готова у визначений керівництвом час. Ми закріпили відповідальні райони та міста за кожним взводна-опорним пунктом. Визначено терміни, ресурси які слід залучити для виконання цих робіт.
Так у чому була проблема раніше: це неможливість організувати роботу, відсутність необхідних ресурсів?
Там був цілий мікс проблем. Хоча, я хочу сказати, що це не зовсім притаманні нам функції. Є замовник, є генеральний підрядник й всі відносини мали бути меж ними. Але ми розуміємо що знаходимося на передовій й несемо відповідальність за мешканців, а їх безпека залежить від будівництва цих споруд.
Ви вже знаєте, як будете будувати відносини з депутатами Верховної Ради від Донеччини? Адже у більшості з них дуже неоднозначна історія.
Нічого особистого. Але депутати мають займатися законотворчістю, випрацьовувати правила суспільного життя, за якими має працювати і Донецька ОДА. Друга їх функція - контролювати, в певній формі, діяльність виконавчих органів влади на своїх округах. Й в цих напрямках у нас може бути дуже плідна співпраця. Якщо вони готові стати лобістами області, ми будемо працювати з такими депутатами. Хто хоче займатися виключно критиканством - зустрічатися ми, безумовно, будемо, але часу на пустопорожні балачки у нас немає.
Чи почали ви знайомитися з великим бізнесом області?
Йдуть посили до великого бізнесу з приводу кількох речей: збереження робочих місць, виплата заробітної плати з необхідністю поступової компенсації й сплати податків. А з нашої сторони сприяння та усунення адміністративних перешкод. В першу чергу допомоги потребує бізнес у прифронтових районах.
А великій бізнес та місцеві еліти вже почали, як тут говорять, "знакомитися з новым губернатором и налагоджувати з ним відносини"?
Ну великий бізнес Донеччини мені відомий. Ми всі знайомі. В основному по Верховній Раді - всі вони були депутатами. Всі знають мій характер, мої підходи й те що домовитися и "порешать" не вийде. Але зустріч планується. Це буде зустріч не з "великим бізнесом", а з "великими платниками податків". Не треба ставити перепони, слід контролювати щоб великій бізнес працював за законами України.
Від вас чекають рішучої боротьби з корупцією. Але на Донбасі це дуже непросте завдання. Чи знаєте ви, як це робити?
Насправді, непросто всюди! По-перше, я не пов'язаний близькими стосунками з місцевим бізнесом й це скоріше плюс. Думаю, що питання боротьби з корупцією лежить не в області, а скрізь.
Скоро будуть місцеві вибори, і бізнес має усвідомити: "Хвіст крутити собакою не буде!" Хочете займатися бізнесом - займайтесь, а я буду все робити, щоб розірвати зв'язку бізнесу та влади. Одну зі своїх задач я бачу у тому, щоб нові обранці у містах чи селищах були максимально віддалені від всіх промислово фінансових груп. Не може в місті одна ФПГ і займатися бізнесом, і обслуговувати через депутатів свій бізнес. Тоді виходить, що людей зовсім немає.
Я був в одному місті, і директор великого підприємства каже: "Завдяки моєму заводу живе місто!" А я йому відповідаю: "Цей завод є платником податків, але виробниками доданої вартості, за яку сплачуються податки, є люди. Мають бути партнерські стосунки бізнесу і людей. Отримав прибуток, в тому числі і дивіденди, значить, люди мають отримати достойну заробітну платню. Тому важливо достукатися до мешканців і пояснити, що не лише вони залежать від власника заводу, а й власник залежить від них. Як раз місцева влада, не інкорпорована у бізнес, має бути захисником інтересів простих людей.
Гаразд, а що робити з цілком прикладними речами: контрабандою та перепустками? Ці дві теми стали символами корупції на Донбасі.
Ми напрацювали низку своїх пропозицій щодо пропускного режиму й передали їх до АТЦ. А більш ґрунтовні пропозиції я зможу представити у найближчі дні. Зараз дуже важна регламентація пропускного режиму. Слід вирішити відразу два завдання: не пропустити терористів та спростити перетин для законослухняних громадян. Я розумію соціальну напругу яку викликає ця тема. Ми приділяємо їй дуже багато уваги й не на рівні критики, а намагаємося знайти золоту середину.
Щодо руху товарів, то я не називав би це контрабандою. Контрабанда це коли є кордон, митні ставки, процедури розмитнення. Це скоріше дахування. Такий собі стан "напіввагітності". З одного боку, ця торгівля прямо не заборонена, а з іншого - немає й дозволу. Тому є ситуація, коли якійсь сержант вирішує це питання на власний розсуд. Зараз дуже важливо регламентувати всі ці речі. Для боротьби з корупцією слід прибрати умови, які дозволяють їй квітнути. Й ця нормативна база починає з'являтися. Вже заборонено рух вантажного автотранспорту і коли така автівка намагається проїхати через пункт пропуску, це означає, що хтось взяв мзду. Врегульовано рух товарів залізничним транспортом. Тут сфера відповідальності силових структур й обласна адміністрація має до цього дуже віддалене відношення.
Зараз ви формуєте команду своїх заступників. Це будуть люди, яких ви особисто знаєте та довіряєте, чи це будуть місцеві фахівці, які добре знаються на донецькій специфіці?
Для мене прописка не має жодного значення. Є стратегічний план. Ключове завдання: повернення території Донеччини до довоєнних кордонів, наведення порядку на території області та доведення соціальних стандартів життя до європейських. Останнє завдання не одного та навіть не трьох років. Хто готовий працювати у цьому напрямку - той буде працювати. Заступникам, які зараз в статусі виконуючих обов'язки, запропоновано написати стратегію. Буде враховано стратегічне та тактичне значення, ефективність попередньої роботи на цій посаді та весь попередній бекграунд. Людина має бути готова працювати мінімум 14 годин на добу.
Ви готові до того, що вас будуть постійно порівнювати з двома українськими губернаторами? З Москалем, який керує сусідньою областю, та Саакашвілі - від якого всі ждуть потужних реформ.
Готовий я до цього чи ні, а порівнювати нас будуть у будь якому разі. Але якщо порівняти зараз Донецьку та Луганську область, то ВВП Донеччини в 10 разів більше ВВП Луганщини. А кількість населення усіченої Донеччини навіть більше ніж на Одещині.
Щодо співпраці. Після того як я роздивлюся область, буду ініціювати співпрацю з Генадієм Москалем, якого я знаю з часів "Царя Гороха". Нам потрібно випрацьовувати спільні політику. Щось ефективне є у нього, щось буде у мене і цє варто поєднувати. Я його досвід буду переймати. Москаль вже біля року працює на посаді, знає область, стосунки, взаємини. Чи буде переймати він - це питання до нього. Але я хочу щоб ми координували наші позиції і по Донбасу говорили однією мовою.
Як ставитися до окупованої частини Донеччини? Це має бути повна блокада чи налагодження "горизонтальних відносин"?
Задача глобальна - повернення контролю української влади на цій території області. Стосунки з територією, контрольованою армією Путіна і її наймитами, - це елемент виконання стратегії. І тут на одному етапі можуть прийматися одні заходи, а на другому - інші. Ключове питання - цей елемент має бути ефективним. Коли ця стратегія буде розроблена - маю виконати її в повному об'ємі.
Як ви розташувалися у Краматорську?
Я живу в 35 кілометрах від Краматорська. Мінімум півгодини слід добиратися до робочого місця. Але за мірками Києва це дуже непогано. Я винаймаю кімнату на базі відпочинку. Мені цього достатньо - я один. Крім того не дуже люблю розкоші.
Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс
Все новости на одном канале в Google News
- 11:15Россияне продолжают давить на Кураховском направлении, — ОСУВ "Хортица"
- 21:12Криптовалюта Notcoin: что такое и как работает его блокчейн? Актуально
- 11:02СБУ задержала 4 российских агентов, которые наводили авиабомбы на защитников Донетчины
- 11:38В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в ноябре
- 10:38В Институте демографии подсчитали количество оставшихся в государстве украинцев
- 10:38В Донецкой области задержали российского агента, который шпионил за защитниками Покровска
- 08:18От российского удара в Краматорске повреждены промышленные объекты
- 10:15В Мариуполе зафиксировали колонны россиян, направлявшихся на фронт
- 10:20В Мариуполе активизировались российские топливозаправщики: Анрдрющенко рассказал, на что это может указывать
- 08:15Как будут ходить эвакуационные поезда из Донецкой области в октябре: информация Минреинтеграции
- 23:55Броневик, дроны, системы РЭБ: Владимир Кличко отвез помощь трем бригадам на Донецкое направление ФОТО
- 07:55Огонь уничтожил поселок на оккупированной территории Луганской области, — ОВА
- 16:07В захвате Угледара решающим фактором была медийная составляющая, а именно сообщение нардепа Безуглой, - OSINT-аналитик
- 12:07Вражеские обстрелы: в шести областях Украины пропал свет
- 15:07"Завершить дело предстоит тем, кто его начал": Ассоциации семей защитников "Азовстали" встала на защиту Буданова
- 13:05 Сообщение ОТГВ "Хортица": ВСУ покинули Угледар
- 11:35Оккупанты ударили по гостинице в Славянске
- 11:38В Угледаре до сих пор остаются 107 гражданских
- 09:19В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в октябре