Як журналісти отримують акредитації у терористів "ДНР", ХАМАС, "Аль-Каїди" і "Хезболла"

Українські журналісти з різних медіаресурсів розповіли навіщо і як представники ЗМІ отримують акредитацію в терористичних організаціях

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на опитування Детектор медіа.

Після скандалу із публікацією сайтом "Миротворець" бази даних журналістів, які отримували акредитацію у "ДНР", професійне співтовариство розділилося: можна чи не можна українським журналістам отримувати акредитацію у терористів.

Одним з найяскравіших противників такої акредитації став Віталій Портников, який написав відповідний пост на своїй сторінці у Фейсбуці, у якому заявив, що це неприйнятно і навів у приклад ізраїльських журналістів, які, за його словами, не отримують акредитацій у ХАМАС.

Його колеги по цеху спростовують цю інформацію спираючись на власний досвід. Приміром, Наталья Гуменюк з "Громадське ТБ" розповіла, що для висвітлення подій у Ливані її знімальна група отримувала акредитацію у Хезболла. Крім того, вона заперечила інформацію про ізраїльських журналістів та ХАМАСа.

"Аміра Хасс, зірка ізраїльської журналістки, володарка всіх можливих премій за журналістську роботу, дочка Берген-Бельзен Ханни Леві-Гесс, яка вижила в концтаборі, була кореспондентом "Гаарец" в Газі - і природно, отримувала таку акредитацію, і навіть жила там деякий час. Питання, швидше, в тому, що мало хто ризикує, і мало кого пускають", - сказала Гуменюк.

Журналіст та правозахисник Максим Буткевич також поділився своїм досвідом та висновками стосовно роботи журналістів на війні. 

"За великим рахунком, питання в тому, чи хочемо ми знати, що там відбувається? З літа 2014 року, коли стався Іловайськ, працювати без акредитації в цих районах стало практично неможливо - я знаю це від іноземних журналістів і нечисленних російських колег-журналістів, а не пропагандистів. Значить, вибір такий: якщо важливо знати, що там відбувається - треба акредитуватися, оскільки це просто міра безпеки. Якщо немає, і якщо непідписання будь-якого документа з символікою "ДНР-ЛНР" важливіше, ніж інформація - значить, ні їхати, ні акредитуватися не потрібно", - вважає він.

Однак, Буткевич зазначає, що коли він отримував акредитацію у "Хезболла", він не вважав її окремим урядом на півдні Бейрута. Це був лише запобіжний засіб, що дозволяє працювати в небезпечному місці.

Він також вважає, що у випадку із окупованим Донбасом українським журналістам потрібно робити важкий вибір, який лишиться на їхній совісті.

"Акредитація в "ДНР-ЛНР" ставить українських журналістів перед моральним вибором. І робити вигляд, що цього вибору немає - не можна, це факт. Але що важливіше - реальна картина або юридичні колізії, доведеться вирішувати кожному самостійно", - зазначив Буткевич.

Раніше  у мережі оприлюднили відео, на якому "журналіст "ДНР" Генадій Дубовий, тримаючи в руках бойову рушницю, заявляє, що буде вбивати "нацистів" та українських журналістів.

Нагадаємо, що скандал спричинила інформація, яку група українських хакерів отримала у результаті зламу інформаційної системи "Л-ДНР". Одним з результатів цього зламу стали списки журналістів та видань, які отримали акредитацію у так званій "ДНР". Ці дані виклали у вільний доступ на сайті "Миротворець".

Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme