Кремль охрестив "ДНР" і "ЛНР" зонами Т1 і Т2: Хто з російських компаній купує вугілля у бойовиків

Окупований Донбас в Росії знаходиться в компетенції Міжвідомчої комісії

Кремль охрестив "ДНР" і "ЛНР" зонами Т1…

У Кремлі теріторії Донбасу, окуповані "ЛНР" і "ДНР" називають термінами Т1 і Т2.

Про це пише РБК, посилаючись на свої джерела в російському уряді.

За даними видання, з грудня 2014 тема Донбасу знаходиться в компетенції Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України (МВК), яку очолив заступник міністра економічного розвитку Сергій Назаров.

"Він добре знайомий з ситуацією в регіоні: з 1998 по 2010 рік Назаров займав пост віце-губернатора Ростовської області, курирував промисловість і ПЕК регіону, що межує з Україною. Комісія, до якої, за даними РБК, увійшли представники всіх відомств на рівні заступника міністра (список членів МВК є в розпорядженні редакції), займається не тільки організацією гуманітарних конвоїв, а й чи не всіма питаннями розвитку економіки "самопроголошених "республік", - йдеться у матеріалі.

Більша частина поставок на окуповані території Донбасу і вивіз їх продукції зовні йдуть по неформальним схемами, і в їх узгодженні також бере участь російський уряд.

Російські підприємці беруть участь в операціях з експорту вугілля, видобутого на шахтах, підконтрольних "ЛНР" і "ДНР". Спостерігачі місії ОБСЄ, що знаходяться на пропускних пунктах "Гуково" і "Донецьк" (Ростовська область), у своїх звітах фіксують вивезення вугілля самоскидами на територію Росії починаючи з жовтня 2014 року. В середині травня окупанти з "ЛНР" заявили, що обсяги вивезення вугілля з "ЛНР" в Росію знаходяться в межах 3 тис. т на день.

За даними видання, поставками вугілля в Росію займається ТОВ «Углеснаб» з міста Шахти.

"Компанія "Углеснаб" зверталася до глави урядової комісії Назарова з проханням про включення до переліку підприємств, що мають право на зовнішньоекономічну діяльність у зонах Т1, Т2. Цим терміном позначаються "ДНР" і "ЛНР", пояснюють чиновник уряду і співробітник адміністрації однієї з невизнаних територій", - пише видання.

Керівником ТОВ "Углеснаб", зареєстрованого в лютому 2015 року, є Сергій Вельміцкій, брат Андрія Вельміцкого, екс-депутата заксобрания Ростовської області. В один день з "Углеснабом" за тим же юридичною адресою була зареєстрована компанія "Експортуголь", яку також очолив Сергій Вельміцкій. Власником обох компаній значиться Галина Суліна. Незабаром після реєстрації компаній на спеціалізованих сайтах углетрейдеров з'явилися численні оголошення "Експортугля" про продаж вугілля зі складу в ростовському місті Гуково, який знаходиться в 1,5 км від російсько-українського кордону і має автомобільне та залізничне сполучення з окупованою "ЛНР" територією Луганщини.

Вугілля українського Донбасу і Ростовської області - мінерал з одного басейну, у них однакові характеристики, тому схема з компанією-прокладкою цілком імовірна, каже співголова українського Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

За відомостями видання, у травні ж комісія Назарова за участю МЗС і РЖД розглядала питання про можливість транспортування вугілля із зон Т1 і Т2 в російські порти Азово-Чорноморського басейну. Мова йде про відкриття міждержавних залізничних стиків Успенська - Квашино (кордон Ростовської та Донецької областей) і Червона Могила - Гуково (кордон Ростовської та Луганської областей).

Більше новин про події і війну на Донбасі читайте на Донбас.depo.ua.

Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme