Які проекти обіцяють розпочати або втілити на Донбасі у 2021 році

Журналісти Depo.Донбас зібрали п'ять проектів, які реалізують на Донбасі протягом 2021 року. Або хоча б розпочнуть реалізовувати

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Які проекти обіцяють розпочати або втіли…
Фото: unsplash.com/@markuswinkler

Наприкінці року керівники областей, мери міст люблять говорити про плани на рік наступний і обіцяти втілення, або хоча б початок втілення, купи проектів. Не виключенням став і 2021-й. На Луганщині і Донеччині чиновники багато що на цей рік наобіцяли. Depo.Донбас вирішило скласти список озвучених планів, аби наприкінці року співставити, що зроблено, а що навіть не починали.

 Дитяча лікарня у Краматорську

Довгоочікуваний ремонт дитячої лікарні у Краматорську розпочався восени 2020 року, закінчити його планують у вересні 2021-го. Будівля лікарні – 1960 року побудови, внутрішній ремонт, сантехніка, палати і весь господарчій інвентар дуже застаріли. Фото з лікарні жахало, важко було уявити, що в цих запліснявілих приміщеннях лікують дітей. Тому тут роблять не просто ремонт, а масштабну реконструкцію: заміну системи опалення, водопостачання і каналізації, протипожежної сигналізації, у кожну палату стаціонару встановлять бойлер для нагрівання води і умивальник, санвузол буде один на дві палати. 

Розпочалися роботи з будівлі стаціонару, потім відремонтують поліклініку, а на останок будівлю колишньої молочної кухні та господарчу будівлю. Фінансування ремонту відбувається на умовах співфінансування з міського та обласного бюджетів, тобто коштом платників податків.  Вартість ремонту дитячої лікарні спочатку становила 45 млн, а влітку зросла до 70,7 млн гривень.

"Міст смерті" між Лисичанськом і Сіверськодонецьком

Міст смерті – так називають Пролетарський шляхопровід між двома містами. Він в жахливому стані, буквально весь у дірках і тріщінах, місцеві мешканці дуже бояться, що він врешті-решт обвалиться. Розпочнуть ремонт мосту навесні 2021 року, вже є затверджений проект і компанія, яка виграла тендер. За словами керівника Луганської ОВЦА Сергія Гайдая, міст будуватимуть протягом двох років, але потім стало відомо, що термін скоротили, планують закінчити 15 грудня 2021 року. Вартість робіт складе 84,25 млн грн.

Містечко для переселенців поблизу Сіверськодонецька

Гайдай також анонсував, що поблизу Сіверськодонецька на Луганщині у 2021 році з'явиться містечко для переселенців. За його словами, існує план з будівництва невеличкого містечка поблизу Сіверськодонецька, де буде зведено будиночки площею 70-80 квадратних метрів. Ці новобудови будуть розраховані виключно на переселенців з тимчасово окупованих територій. Гайдай повідомив, що це проєкт буде реалізовуватися спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Його вартість він не оголошував.

Здача в експлуатацію довгобуду у Рубіжному

Дев'ятиповерхівка у Рубіжному стояла недобудованою понад 20 років, її взялися добудувати і надати квартири переселенцям. Договір з підрядною організацією "ЛСТК Строй" з Дніпра підписали у серпні 2017-го, будівництво мали завершити 30 серпня 2019 року.  На проект витратили більше 70 млн грн, підвели коммунікації, але в експлуатацію будинок так і не здали.  У 2019 році прокуратура Луганщини відкрила два кримінальні провадження  за фактами зловживання. Обласна влада звинуватила у недобудові підрядника і почала судитися. Будинок і досі стоїть порожній, погодні умови, зокрема вітер, вже двічі обривав декоративну штукатурку. Гайдай минулого року заявив, що усі суди виграні, взимку буде проведено тендер, а навесні 2021 року проект добудують. Багатоповерхівка в Рубіжному передбачає 9 однокімнатних, 53 двокімнатних, 44 трикімнатних та 1 п'ятикімнатну квартири.

Модернізація системи водопостачання Маріуполя

У цьому переліку не можна не згадати про цей найважливіший для Маріуполя проект, який кредитує на 64 млн євро Франція під 0,08% річних. Бюрократична частина проекту розпочалася у 2020 році – сторони украдали договори, меморандуми, проводили узгоджуючі зустрічі. У 2021-му розпочнеться практична частина його втілення. Реалізація проекту передбачає забезпечення міста Маріуполя питною водою найвищої стандарту і якості. Планується, що нова станція питної води буде введена в експлуатацію в 2023 році, найпізніше в 2024 році. Проектом також передбачена розробка до 2040 року Генерального плану щодо вдосконалення системи водопостачання та водовідведення міста. Реалізовувати масштабний проект з модернізації системи постачання питної води міста допоможуть такі провідні французькі компанії, як Stereau і Beten.

Що ще будуватимуть на Донбасі

Обласна влада Донеччини і Луганщини озвучувала ще кілька масштабних будівельних проектів, але строки початку робіт поки невідомі. Чи розпочнуть їх втілювати у 2021 році – не ясно. Про всяк випадок нагадаємо і про них

  • масштабне будівництво обласної лікарні у Краматорську з восьми корпусів, з вертолітними майданчиками, амфітеатрами і фонтанами. Вартість проекту – 2,54 млрд. грн. Вже відбуваються тендерні процедури.
  • не менш масштабне будівництво обласної лікарні у Сіверськодонецьку "під ключ" з найсучаснішим обладнанням. Інвестор - австрійська компанія, назва якої поки не відома. Вартість теж поки не оголошується.
  • багатоповерхівки у Краматорську і Сіверськодонецьку для переселенців коштом Уряду Німеччини. Проект обійдеться у 22 млн євро, строк реалізації – до 2025 року. В двох містах буде побудовано 500 і куплено 60 квартир для ВПО. 
  • будівництво залізничного сполучення на Луганщині, яке приєднає гілку "Лантратівка – Кіндрашівська-Нова" до всеукраїнської залізничної мережі.  За словами Гайдая, у проект інвестуватиме Франція, орієнтовна сума понад 100 мільйонів євро. Це було оголошено на початку 2020 року, але поки старт реалізації проекту невідомий.
  • будівництво тролейбусного маршруту між містами Лисичанськ-Сіверськодонецьк-Рубіжне. Він коштуватиме 14 мільйона євро, щодо фінансування ведуться переговори з Міністерством інфраструктури України і з Офісом Президента.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme