Як на Луганщині віддають мільйони фірмам-пустушкам, які не відновлюють інфраструктуру Донбасу

Тисячі і мільйони гривень з бюджету на Луганщині йдуть на рахунки фірм, які так і не приступили до відновлення інфраструктури області

25 травня 2017 року управління капбудівництва ЛОДА перерахувало на рахунок ТОВ "Інвестсевер" аванс 747,8 тис. грн. на придбання матеріалів для капітального ремонту каналізаційної мережі по вулиці Автомобілістів в Лисичанську, що становить рівно половину загальної суми договору.

Як пише "Час пік", минуло вже два місяці, але роботи так і не почалися. Причому навіть балансоутримувач мереж не знає про те, що збираються проводити якісь роботи по ремонту колектора.

Якщо подивитися в реєстрі публічних фінансів, то "Інвестсеверу" за два місяці перерахували авансів за все більш 10 млн. грн. на подібні види робіт.

Цього літа підприємство взялося разом відремонтувати також водовід Чмирівка-Старобільськ і каналізаційний колектор по вул. Миру в Старобільську. Судячи по сумах для виконання таких підрядів, необхідна хороша база, фахівці, техніка - це рівень серйозних будівельних управлінь. Але, виявляється, що у штаті підприємства знаходиться тільки дві людини, згідно з даними ГУ ДФС в Луганській області.

У реєстрі судових рішень є цікава справа, яке зачіпає структурний підрозділ ЛОДА і більше десятка підрядників, яких підозрюють в розтраті бюджетних коштів. У списку є і ТОВ "Інвестсевер". Саме в одній з постанов є інформація, що на підприємстві в штаті - лише двоє людей. При цьому в 2016 році вони працювали на 13 об'єктах, де оформлені декларації про початок будівельних робіт.

Фірма зареєстрована в Сєвєродонецьку на жителя тимчасово-окупованого Первомайська. "Інвестсевер" знаходиться в кімнаті офісної будівлі, причому правоохоронці встановили, що за даною адресою зареєстровано більше 10 фірм, що мають ознаки фіктивності.

Відкриті реєстри дають інформацію про універсальність будівельного підприємства: воно ремонтують будинки в Сватовому, лікарню в Сіверськодонецьку, теплотрасу спорткомплексу Нацполіціі. Всього за 2016-2017 роки це підприємство отримало на свої рахунки понад 32 млн. Грн.

Ще одна сумнівна фірма - ПП "Петров і К". Вона привернула до себе увагу ще в минулому році, незрозуміло яким чином вигравши тендер на капітальний ремонт будівлі гуртожитку з термомодернізацією на майже 8 млн. грн. За роботу їм уже оплатили понад 4,25 млн. грн., а будівля більше півроку стоїть без ремонтних робіт.

Це не перший об'єкт, про який "забув" підрядник. З березня 2017 року правоохоронці ведуть слідство у невідремонтованою фельдшерських пунктів в Білокуракинському районі.

Крім цього, щоб отримати підряд підприємство надало, за інформацією правоохоронців, фіктивні дані про досвід виконання аналогічних робіт та довідку про наявність відповідного персоналу.

За даними Головного управління ДФС в Луганській області встановлено, що в липні 2016 року штатна чисельність працівників становила 13 застрахованих осіб, в серпні кількість застрахованих осіб - 12 осіб, а штатних працівників - 5 осіб.

Ось про цього підрядника виходив сюжет на місцевому телебаченні.

За даними "Наших грошей", ПП "Петров і К" (місто Лисичанськ) записана на Анастасію Назарчук, керівником вказано Олександра Портнова. Засновником та директором київської "Антери" є мешканець селища Слав'яносербська Олександр Ковальчук.

У 2016 році засновником та директором "Антери" та ПП "Петров і К" була одна людина – луганчанин Ілля Луговий. Він у 2013 році закінчив СНУ імені Даля за спеціальністю Автоматизація та комп'ютерні інтегровані технології, шукав роботу водія або продавця консультанта в автосалон.

Починаючи з кінця 2015 року, ПП "Петров і К" регулярно виграє тендери, які організовують навчальні заклади Луганської області, у тому числі і СНУ імені Даля. "Антера" і "Петров і К" неодноразово разом брали учать у тендерах.

У квітні цього року повідомлялося, що прокуратура підозрює, ректора, проректора з адміністративно-господарчої роботи, провідного юрисконсульта Східноукраїнського Національного університету імені Даля (Сєвєродонецьк) у змові з представниками приватних фірм заволоділи бюджетними коштами Держфонду регіонального розвитку під час ремонту гуртожитку та закупівлі паливних брикетів.

Про це свідчить ухвала Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 14 квітня.

За даними слідства, у 2016 році конкурсна комісія СНУ ім. В. Даля, до якої входять проректор з АГР (очолює її) та провідний юрисконсульт, провела процедуру закупівлі паливних брикетів "НЕСТРО" та капітального ремонту будівлі гуртожитку з термомодернізацією, розташованого у місті Сєвєродонецьк по вул. Маяковського, 24.

Посадові особи вузу в якості "технічних учасників" залучили підконтрольні їм приватні фірми – ТОВ "Дінамік" та ТОВ "БК "Антера". В результаті переможцем торгів було визначено ПП "Петров і К". За даними "ВДЗ", фірма запропонувала 7,38 млн грн. за ремонт гуртожитку, який необхідно було виконати до кінця 2016 року.

В подальшому сторони склали та підписали довідки про вартість ремонту. Однак, як встановило слідство, обсяги проведених робіт та ціна будматеріалі були завищені, в результаті чого університет безпідставного перерахував підряднику кошти за ремонт, який фактично не був виконаний. Ремонтні роботи тривають по теперішній час. В матеріалах справи не вказано, яку суму перерахував вуз.

Прокуратура також з'ясувала, що посадові особи СНУ ім. В. Даля після укладання з ПП "Петров і К" договору постачання паливних брикетів "НЕСТРО" завищила норми їх витрат, причому ці паливні брикети фактично не використовувались.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme