ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відпочинок недалеко від війни: У Гарбуза розповіли, де діти проведуть літо на Луганщині

На Луганщині відкриваються ще 2 оздоровчі табори
Depo.Сіверськодонецьк
24 травня 2016 14:44
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Донбас, про це на прес-конференції заявила директор департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук.

"У цьому році ми відкриваємо два заміських табори. Це "Джура" - колишній "Дзержинець" - в Старобільському районі та "Сосновий гай" в Старобільському районі", - прокоментувала Поліщук. 

Очікують на відкриття в середині червня. У 2013 році в області працювало 38 оздоровчих таборів.

"22 залишилися на окупованій території, в тому числі один обласний табір в Криму, під Севастополем, табір "Південний". 9 таборів зайняли військові, 3 табори повністю зруйновані, в тому числі, два обласних - це "Сонячний" і "Берізка", які знаходяться на території Станично-Луганського району. В результаті цієї ситуації ми змогли в минулому році відкрити тільки 4 табори: це "Зоря" і "Мрія" в Кремінському районі, "Лісова поляна" в Марківському районі та "Гончаровський" в Сватівському районі », - повідомила Поліщук.

Також збільшилася кількість мовних і пришкільних таборів. Всього їх 247 - в порівнянні з минулим роком їх стало більше на 77 установ.

Раніше, за її словами, Луганщина була завжди в лідерах по оздоровленню дітей. Вдавалося оздоровити до 95% дітей. Однак зараз виникли проблеми. Це пов'язано і з проведенням АТО, і з тим, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перестав компенсувати вартість путівок.

"За минулий рік ми увійшли в золоту середину. Ми оздоровили трохи більше 30% дітей при середньому показнику в Україні близько 46%", - зазначила Поліщук.

В оздоровленні в минулому році допомогли інші області, а також країни. Діти побували в США і Європі. Таку ж практику планують здійснити і в цьому році. Планують не зменшувати показники ні по фінансуванню, ні за кількістю дітей. Так само планується оздоровити 30% дітей, але обласна влада прагне охопити ще більше дітей. Обласний бюджет передбачає в 2016 році на оздоровлення дітей 2 мільйони 294 тисячі гривень.

"Наші місцеві бюджети, міські та районні, виділяють близько 5 мільйонів гривень для оздоровлення дітей своїх територій. У два рази, в порівнянні з попереднім роком, збільшили суму фінансування Лисичанськ і Сєвєродонецьк ... З районних бюджетів збільшили фінансування Станично-Луганський район, Сватівський і Кремінський - десь додали до 500 тисяч. На жаль, і в минулому році, і в цьому році на низькому рівні у нас цифри Міловського, Старобільського, Біловодського та Троїцького районів", - прокоментувала Поліщук.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас