ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Сєвєродонецьку і Старобільську "ЛНР" і "ДНР" підтримують менше 1% жителів - опитування

У Сєвєродонецьку і Старобільську Луганської області ідею незалежності формувань "ДНР" і "ЛНР" як варіант політичного майбутнього Донбасу підтримують менше 1% жителів
Depo.Сіверськодонецьк
29 квітня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить опитування Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва"спільно з компанією Ukrainian Sociology Service, пише «Остров».

Згідно з опитуванням, приєднання Донбасу до Російської Федерації обирають лише 2% населення Старобільська і 5% - Сєвєродонецька.

Донбас має залишатися частиною України - така позиція більшості жителів як Сєвєродонецька, так і Старобільська (64% і 67%, відповідно). Проте громадська думка двох міст відрізняється в питанні формату перебування Донбасу в складі України.

Так, у Сєвєродонецьку із зазначених 64% більша частина (53%) вважає, що Донбас має, як частина України, отримати більше незалежності від Києва. У Старобільську ж з 67%, які бачать майбутнє Донбасу в складі України, навпаки, основна частина (50%) вважає, що повинен бути збережений статус-кво, і Донбас повинен на колишніх умовах залишатися частиною української держави.

Національна самоідентифікація превалює в обох містах. Так, у Сєвєродонецьку відчувають себе в першу чергу громадянином України 54% жителів міста, в Старобільську - 57,5%.

У Сєвєродонецьку на другому місці - регіональна ідентичність (18%), в Старобільську - локальна: 16% вважають себе насамперед жителем свого міста.
Всього в рамках дослідження в березні-квітні 2015 було опитано 995 респондентів (496 - в Сєвєродонецьку, 499 - в Старобільську). Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 5% по кожному з міст.

Дослідження проводилося в рамках проекту "Реінтеграція Донбасу в Україні через комунікацію" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.