У Києві презентували журнал про сучасну культуру і мистецтво Луганщини "Плюс Мінус Нескінченність"

У Києві презентували перший номер журналу про сучасну культуру і мистецтво Луганщини "ПлюсМінусНескінченність"

У Києві презентували журнал про сучасну…

Про це Depo.Донбас повідомила команда авторів журналу.

Головний редактор "ПлюсМінусНескінченність" В’ячеслав Бондаренко каже, що цільовою аудиторією  "ПлюсМінусНескінченність"є молодь, яка мешкає в Луганській області по обидві сторони лінії розмежування, а також переселенці, які асоціюють себе з малою батьківщиною.

Перший номер робився цілком на ентузіазмі редакції та за підтримки небайдужих: було зібрано 13 тисяч гривень, які дозволили підготувати матеріали та зверстати журнал. Завдяки Харківському офісу Фонду Конрада Аденауера в Україні було надруковано 1500 примірників. Зараз за підтримки фонду готується другий номер.

Редакція впевнена, що завдяки докладеним зусиллям з сучасною культурою Луганщини зможуть познайомитись читачі  з інших регіонів України.

Журнал має намір інформувати про події і процеси сучасного культурного простору Луганщини, але це не єдине його завдання.

"Робитимемо усе можливе, аби інтегрувати регіон в культурні процеси, які відбуваються в країні і світі. Для цього вважаємо за потрібне налагоджувати комунікації між місцевими арт-діячами і діячами культури з інших регіонів України та інших країн. Журнал прагне стати інформаційним майданчиком, зі сторінок якого митці презентуватимуть свої проєкти. Маємо надію й на те, що до обміну ідеями та думками приєднаються арт-діячі і поціновувачі сучасного мистецтва з тимчасово окупованих районів Луганської області – це буде наш вклад у процес повернення цих територій в Україну",  зазначає.

У кожному номері публікуватимуться оригінальні матеріали: інтерв’ю, огляди, авторські колонки, статті, тематика яких буде безпосередньо пов’язана з Луганщиною.

Одна з головних ідей – висвітлювати та ініціювати арт-процеси, опрацьовувати через арт-дискурс складні для регіону теми. При цьому журнал не буде дотримуватися формату "про своїх для своїх".

"Це журнал про культуру Луганської області. Для тих, хто себе з нею ідентифікує. Для тих, хто живе тут, хто приїхав сюди, і для тих, хто поїхав звідси, хто реалізує тут свої проєкти, і просто цікавиться Луганщиною. Але коли я починав журнал, то зрозумів, що не варто робити його виключно для "місцевих". Він має бути цікавим усім", - каже Бондаренко.

Планується видавати шість номерів журналу на рік (один номер на два місяці; обсяг - не менше 72 сторінок, формат А4).

Увесь наклад буде розповсюджено безкоштовно. Частина тиражу надсилатиметься до бібліотек та хабів на підконтрольній Україні території Луганської і Донецької областей. Безкоштовно потраплятиме журнал і до навчальних закладів, даруватиметься волонтерам і арт-активістам. Також планується поширення в містах з найбільшою кількістю ВПО з Луганської області – Харків, Дніпро, Запоріжжя і Київ. На тимчасово окупованих територіях "ПлюсМінусНескінченність" можна буде прочитати, зі зрозумілих причин, лише в електронному вигляді.

Паперовий примірник можна отримати безкоштовно, замовивши на сторінці редакції у соціальній мережі Facebook або надіславши запит за адресою: plusminusneskinchennist@gmail.com

Електронну версію журналу можна скачати безкоштовно тут.

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"