Тимчук: У 2018 році Росія зробить спроби дестабілізації ситуації для захоплення усієї Луганщини

Стратегічне завдання для Росії - отримання контролю над усією інфраструктурою в Луганській області через продовдження будівництва "Турецького потоку"

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив голова "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук, передає Depo.Донбас.

Він пояснив, що 23 червня російські ЗМІ повідомили про завершення будівництва мілководної ділянки газопроводу "Турецький потік" (призначений для поставок палива до Туреччини і Південної Європи), першу нитку якого Росія планує запустити в 2018 році, другу - в 2019 році.

"Стабільне функціонування будь-якого південного маршруту транспортування газу Росією неможливо без інфраструктури, яка знаходиться в Україні. Зокрема, в місті Новопсков (Луганська область) розташований другий за величиною і значимістю для української ГТС газовий хаб. Там переплітаються нитки декількох магістральних газопроводів. Частина з них забезпечує транзит газу на Захід, а інша частина - на південь, у бік Ростова і Кубані. Від російського кордону до хаба - всього 30 км", - пише Тимчук.

Він зазначив, що раніше вся ця інфраструктура входила до складу УМГ "Донбастрансгаз".

"Перше, що зробили російські окупанти після встановлення більш-менш стабільною лінії фронту взимку 2015 року - за допомогою фахівців "Газпрому" взяли під повний контроль інфраструктуру "Донбастрансгаз", яка опинилася на території так званих "ЛДНР."
Непідконтрольним "Газпрому" залишилася лише ділянка в північній частині Луганської області - якраз найважливіша. У 2007 році, щоб обійти цей відрізок, Росія побудувала газопровід "Сохрановка - Октябрьская", який експерти назвали чисто політичним проектом і найменш вдалою інвестицією. Але в підсумку виявилося, що навіть з цим газопроводом завдання стабільної прокачування газу через "південний коридор" не наважується", -зазначив Тимчук.

"Тому стратегічне завдання для Росії - отримання контролю над усією інфраструктурою в Луганській області", - пише Тимчук.

Він також нагадав, що на півдні Луганської області в окрузі №114 "Оппоблок" володіє значним впливом на місцеві ради.

"У разі серйозної дестабілізації обстановки в Києві, або загострення в інших регіонах, там був би розіграний "кримський сценарій": сепаратистські рішення місцевих рад з подальшим введенням російських військ під виглядом "самооборони" / "ополчення. Окупація нової території неминуче спровокувала б поглиблення політичної кризи в Україні, що дало б можливість інтервентам закріпитися", - написав Тимчук.

"Рік тому група ІС активно привертала увагу до цієї ситуації, і завдяки втручанню силовиків фальсифікація на користь кандидата "Опоблоку" від "Газпрому" не пройшла.
Але це не означає, що питання знято. Адже для Кремля завдання не вирішене, а час підтискає. Запускати "Турецький потік" в таких умовах - значить, частково залежати від рішень Києва. З огляду на пресинг, який Україна зараз робить на "Газпром", навряд чи росіян обрадує зазначена перспектива", - написав він.

Тимчук констатує, що в даний момент обстановка в окрузі більш-менш стабільна.

"Однак є ризик, що у 2018 році Росія зробить спроби дестабілізації ситуації для захоплення цієї території. Тобто, розгойдування може початися вже восени. Це може бути приурочено до виборів президента РФ, адже на одному "кримнаше" Путіну стає виїжджати все складніше", - зазначив Тимчук.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme