Луганські студенти-переселенці можуть залишитись без дипломів: вуз загубив документи

В університеті кажуть, що ця проблема буде вирішена

Студенти-переселенці Східноукраїнського університету імені Володимира Даля, які навчалися за контрактом, побоюються, що можуть залишитися без дипломів через те, що вуз загубив платіжки, які підтверджують здійснення оплати за навчання.

Вимушена переселенка Оксана Чухвицька (імя змінено за проханням дівчини) розповіла Донбас.depo.ua, що навчається у магістратурі університету. Раніше дівчина мешкала у Луганську, після початку бойових дій та окупації виїхала на українську територію, але продовжила навчання в евакуйованому рідному вузі.

Ще взимку дівчина написала та захистила дипломну роботу магістра. Але заповітний диплом вона може і не отримати через умову, яку їй поставили в рідному університеті.

«Від старости я дізналася, що щоб отримати диплом, треба повторно надати квитанції за оплату навчання за вересень 2014 року – коли нас перезарахували до магістратури. Кажуть, що після переїзду  у бухгалтерії платіжки знайти не можуть, а без них диплом не видадуть”, - розповіла Оксана.

Дівчина спробувала отримати квитанції в банку, але у неї не вийшло. Вона заплатила за вересень заздалегідь, ще у травні 2014 року, коли мешкала у Луганську. А коли звернулася до банку за копіями квитанцій, їй відмовили.

«Як і багато студентів, що знаходяться зараз в Україні, я раніше здійснювала оплату на розрахунковий рахунок через термінали Приватбанку у Луганську. Вони тепер ліквідовані, знайти інформацію про проведення платежу і видати виписку співробітники банку не можуть. Вимагають номер транзакції, точну дату, час платежу, номер терміналу та іншу інфу, яку запам'ятати неможливо», - додала вона.

Але проблеми з банком ніяк не вплинули на позицію університету – Оксані наказали вирішувати свої проблеми самостійно.

"В університеті кажуть, що це "не їхні проблеми" і без квитанцій про оплату (які самі ж і втратили) дипломи не видадуть. По факту, студентів змушують заплатити за навчання повторно. Тільки в моїй групі таких "щасливчиків" знайшлося 4 людини. Підозрюю, що це масове явище. Це не чесно, бо якби оплати за навчання не було, то цих студентів не допустили б до зимової сесії і захисту диплома. Найнеприємніше тут те, що університет перекладає всю провину на студентів, нам прямим текстом кажуть: "це ваші проблеми - ви їх і вирішуйте, якщо хочете отримати дипломи", - розповідає дівчина.

Але Оксана вирішила у будь-який спосіб "відвоювати" свій диплом. Через одногрупників дізналася номер терміналу, з якого платила за навчання в Луганську та інші необхідні дані та знову зателефонувала до банку. Їй пообіцяли надіслати квитанцію поштою у разі, якщо знайдуть її платіж, але поки-що ніякої інформації не отримала.

Якщо в банку не знайдуть квитанцію Оксани, дівчині доведеться заново заплатити 700 грн. за місяць навчання. Але переселенку, що не має постійної роботи, засмучують додаткові витрати.

«700 грн, звичайно, гроші невеликі, але неприємно. Якщо скласти всі ті гроші, що я вже витратила на навчання за останні півроку, вийде вельми кругла сума», - каже дівчина.

В університеті  погодилися дати коментар за цим питанням та пояснили, що після евакуації дійсно частина реєстрів  з даними залишилась в окупованому Луганську. Тому інформація про оплату навчання деякими студентами загубилась, але це не означає, що вони не отримають дипломів.

«Студентів просили принести квитанції або їх копії протягом навчального року, деякі кинулися це робити в останній момент, і не дивно, що вони зіткнулися з такою проблемою. Але якщо людині не вдасться отримати інформацію від банка, ми будемо вирішувати це питання з кожним індивідуально. Ми всі постраждали через окупацію частини області, тому треба йти на зустріч один одному», - сказав перший проректор університету, доктор технічних наук Дмитро Марченко.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme