ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандальний бізнесмен Шахов позбавлений депутатства у міськраді Сєвєродонецька

Сєвєродонецька міська виборча комісія прийняла постанову про позбавлення Сергія Шахова депутатства у Сєвєродонецькій міськраді
Depo.Сіверськодонецьк
19 листопада 2015 18:01
ФОТО: depo.ua

Як пише "Перша полоса", постанова про це прийнята 18 листопада, передає Depo.Донбас.

Виборча комісія аргументувала рішення тим, що згідно статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" Шахов (який був обраний депутатом Сєвєродонецької міськради від партії "Наш край", але також має мандат депутата Стахановської міської ради), протягом 20 днів після оголошення результатів виборів повинен був надати до ТВК копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданого до відповідної міської ради.

Як сказано в Постанові, 14 листопада Шахов подав заяву, в якій повідомив про те, що особисту заяву про припинення іншого представницького мандата він подав до відповідної ради.

"Але до цієї заяви був прикладений документ про відмову від представницького мандата, який поданий до Луганської обласної військово-цивільної адміністрації", - зазначається у матеріалі.

У цьому, на думку ТВК, вбачається порушення вимог законодавства.

Посилаючись на ч. 1, 4 ст. 89; ч. 2, 14, 15 ст. 27 ЗУ "Про місцеві вибори", п. 4, 12 Постанову ЦВК №381 від 2 жовтня 2015 Сєвєродонецька міська виборча комісія постановила визнати Шахова Сергія Володимировича, обраного депутатом Сєвєродонецької міської ради на місцевих виборах 25 жовтня від партії "Наш край", таким, хто відмовився від депутатського мандата Сєвєродонецької міськради.

А також визнати наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку місцевої організації політичної партії "Наш край" - Старикова Євгена Вікторовича - обраним депутатом Сєвєродонецької міськради.

Зазначимо, що Стаханов - окуповане "ЛНР" місто Луганської області.

Також зазначимо, на сайті ЦВК у оприлюднених списках обраних депутатів "Нашого краю" Шахова вже дійсно немає.

Скандальний бізнесмен Шахов позбавлений депутатства у міськраді Сєвєродонецька - фото 1

На своїй сторінці у Фейсбуці Шахов назвав постанову ТВК цирком та підготував адміністративний позов до суду.

"У Стаханові не працює жоден орган державної влади або місцевого самоврядування України - ця територія знаходиться під контролем терористів, а Україна визнана як зона проведення АТО. Міська рада самоусунулася від виконання своїх функцій.
До того ж, я - один з найбільш розшукуваних бойовиків людей, за голову якого призначена шестізначая нагорода. Дивно, чому це я не поїхав до козакам і не запитав у них дозволу перестати бути депутатом? Абсурдність просто на межі маразму", - написав Шахов.

Нагадаємо, Сергій Шахов досить відома на Луганщині постать. Подейкують, що свою кар'єру він починав як "міняла" валюти на ринках рідного Стаханова, потім ніби були історії вже з контрабандою валюти.

На політичній арені Шахов прославився, коли провів на місце мера Стаханова свого кандидата – Юрія Борисова. Домогтися цього вдалося завдяки 50 гривням – нібито саме стільки роздавали виборцям за "правильне" голосування. У 2012-му Шахов намагався потрапити до Верховної Ради, але програв колишньому меру Лисичанська, члену Партії регіонів Сергію Дунаєву.

Навесні 2014-го керував виборчою кампанією Петра Порошенка в Луганській області. Зараз він позиціонує себе як патріот України, друг військових і захисник прав переселенців, але також відомий своєю дружбою з покійним молодшим сином Віктора Януковича (в одному з інтерв'ю він навіть називав себе кумом Януковича-молодшого) та взагалі наближеністю до цієї родини. Спостерігачі та й самі виборці повідомляли, що нинішню виборчу кампанію у Сєвєродонецьку Шахову вдалося провести і отримати місце в міськраді завдяки традиційній для нього схемі з підкупом виборців. Хібо що сума зросла до 200 гривень за голос.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас