ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Шкільні психологи бояться працювати з евакуйованими луганськими інвалідами

У підконтрольному бойовикам Луганську залишилася значна частина дітей та молоді з інвалідністю
Depo.Сіверськодонецьк
22 травня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua

А ті, що переїхали потерпають від психологічних проблем і не мають роботи.

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, директор Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями Тетяна Баранцова розповіла, що с тими, хто вимушений був залишитися, підтримується зв'язок.

"У Луганську залишилася величезна частина дітей та молоді з інвалідністю. У самому Луганську, ми знаємо, що було 28 тисяч дітей з інвалідністю», - підкреслює Баранцова.
Скільки залишилося там, а скільки переїхало - сьогодні поки не порахували.
Сам центр з грудня працює в Сєвєродонецьку, а діти евакуйовані не тільки в Луганську область, а й в різні області України. На 20 травня в Луганській області зареєстровано 179 тисяч 540 переселенців. З них 4 942 інваліда.
У Луганській області в мирний час було 102 тисячі людей з інвалідністю, в Донецькій - 240 тисяч.

"Проблемою є індустрія. У нас промисловий регіон та екологія. Ми повинні чітко розуміти, що відсоток людей з інвалідністю в нашій області дуже різко збільшився ще в зв'язку з багатьма подіями", - підкреслює Баранцова.
У дітей, що переїхали, спостерігаються психологічні проблеми.
"За цілий рік не вирішувалися психологічні проблеми в школах, там, де вони тимчасово переселені. Шкільні психологи не готові працювати. Вони бояться працювати з нашими дітьми", - зазначила Баранцова.

За її словами, не були розроблені відповідні програми по роботі з такими дітьми. Сьогодні центр написав рекомендації і вони прийняті в розробку.
Ще одна проблема - Луганська область в інклюзивну плані була дуже розвинена і вдавалося працевлаштовувати багатьох інвалідів, сьогодні ж вони без роботи.
"У нас практично за позаминулий рік за кілька років було працевлаштовано інвалідів 1 групи більше 200 чоловік. Це дуже багато. Зараз більшість залишилася без роботи на різних територіях", - говорить Баранцова.