ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ректор евакуйованого вузу прогнозує, що майбутнє студентів "ЛНР" - це блокпости бойовиків

Молодих людей пропонують витягувати з окупації
Depo.Сіверськодонецьк
24 червня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua

Ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Савченко вважає, що якщо не дати шанс випускникам виїхати з окупованої території, то через рік вони будуть за гроші стояти на блокпостах бойовиків.

Як передає кореспондент Донбас. depo.ua, сьогодні на нараді з працівниками освіти Савченко заявив, що, якщо випускники переїдуть, це може вдарити по «ЛНР»,
"Ми головне, що повинні зробити - витягнути звідти дітей. Будь-якими силами, будь-якими засобами. Вони через рік будуть стояти з автоматами на блокпостах і заробляти там гроші", - зазначив Савченко.

Відтік випускників може позначитися на долі республіки, вважає ректор.
"Якщо діти звідти поїдуть - це буде крок, який ця республіка нещасна не переживе", - упевнений Савченко.
За його словами, на підконтрольній Україні території вдалося зберегти систему освіти.

"Вона не впала так, як вона впала там у цих бандитів. Якщо брати наш університет, я вам скажу, ... там немає навчального процесу, там немає реального викладання, там немає кому викладати. Вони пишуть у розкладі прізвища і ставлять "доцент", а ми-то знаємо, що це просто лаборант кафедри", - говорить Савченко.

Заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик зазначила, що свідоцтва про освіту "ЛНР" не визнаються ані в Росії, ані в Україні.
"Діти втратили просто своє майбутнє. На сьогодні дуже багато дітей, які закінчили школу, звертаються до нас з проханням зарахувати їх в українські школи для того, щоб мати документ про нормальну державному освіту", - зазначила Лішік.
Студенти також просяться в українські вузи.

Вона також розповіла, що на українській території випускається 5277 бакалаврів,
2557 фахівців, 1842 магістри. Випуск 1-2 рівнів акредитації налічує 1952 людини.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, російські вузи визнають атестати, видані випускникам шкіл окупантів з "ДНР" і "ЛНР" на підконтрольних їм територіях Луганської і Донецької областей. Школярі з Донбасу зможуть вступити до МДУ ім. М.В.Ломоносова.