ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада визнала ОУН і УПА борцями за незалежність

Верховна Рада підтримала проект закону №2538-1 "Про правовий статус і пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті"
Depo.Сіверськодонецьк
9 квітня 2015 13:57
ФОТО: depo.ua
Рада визнала ОУН і УПА борцями за незалежність
Рада визнала ОУН і УПА борцями за незалежність

За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат, передає depo.ua

"Згідно з законом, всі особи,які приймали участь боротьбі парамілітарній, політичній, струткрутах та організаціях визнаються борцями за волю та незалежність України", - заявив автор законопроекту народний депутат з фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Шухевич.

Він зазначила, що закон охопить сіх, хто брав учать у визволенні України ще до Першої світової війни, Легіон Українських січових стрільців, Центральну раду у всі її органи, Армію ЗУР, Повстанську Загони Наддніпрянщині, Карпатську Січ, та Українську Повстанську Армію (УПА), а також політичні структури - Організацію Українських Націоналістів (ОУН) та ін.

За словами авторів законопроекту, цим законопроектом визнається факт агресії більшовицької Росії проти України.

Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроект направлений на визначення статусу осіб, які брали участь у боротьбі за незалежність України у ХХ столітті.

Проект закону передбачає державне визнання боротьби за незалежність України у ХХ столітті та визначає правовий статус учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

Нагадаємо, 14 жовтня 2014 року Рада відмовилася розглядати питання визнання ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні.