Озера Бойка в Сіверськодонецьку: Чим закінчився піар на воді

Вибори закінчилися, і в Сіверськодонецьку припинили підкачку води в озеро Чисте, яка була розпочата 19 червня в рамках передвиборного піару лідера "ОПЗЖ" Юрія Бойка. Натомість уклали четвертий договір на підкачку іншого озера, Паркового, куди, нікому нічого не пояснюючи, вже злили понад півмільйона кубів води

Управління житлово-комунального господарства міської ради Сіверськодонецька знову уклало договір з фірмою "Таун Сервіс" на підкачку води в озеро Паркове. Це четвертий договір з 2018 року. І, згідно з оприлюдненими в "Прозорро" даними, "Таун Сервіс" повинен закачати в озеро 20618 метрів кубічних води з 1 липня по 31 серпня поточного року.

Тариф на підкачку – 8,94 грн за кубичний метр води. При цьому в договорі зазначається, що тариф не підлягає узгодженню сторонами.

Depo.Донбас вже описував історію минулих договорів у матеріалі "Золоте озеро: Як влада Сіверськодонецька тричі "заливала" по 200 тисяч людині Бойка за воду". Якщо коротко, то з минулого року озера Паркове та Чисте у Сіверськодонецьку пересихали. Особливо постраждало озеро Чисте, від нього залишилася калюжа. Міська влада про це мовчала або відмахувалася, мовляв, водовід старий, підкачати воду ним, зокрема в Чисте, неможливо. Але напередодні виборів на сайті міськради з'явилися відверто агітаційні повідомлення. У них зазначалося, що нарешті пересохлі озера наповнюватимуть водою: Паркове – з 17 червня, а з 19 червня – озеро Чисте, і підкачка води стала реальністю тільки завдяки керівнику "Опозиційного блоку", засновнику "Опозиційна платформа – За життя" (ОПЗЖ) Юрію Бойку.

"Допоміг вирішити це питання народний депутат України Бойко Юрій Анатолійович, який на моє запрошення 12 червня відвідав сесію Сєвєродонецької міської ради… Було знайдене рішення, що "Таун Сервіс" надасть не по 8 гривень за куб, а в три рази дешевшу воду для наповнення озер. На цьому тижні розпочалася реалізація проекту. Для цього ми вирішили почистити й окультурити озера та наповнити їх водою", – цитує члена ОПЗЖ Ігоря Буткова сайт міськради Сіверськодонецька.

Втім, за результатами пошуку на сайті Прозорро виявилося, що міськрада ще з 2018 року уклала три угоди з "Таун Сервіс" на підкачку води в озеро Паркове без усіляких знижок,  але про це ані слова не повідомлялося.  Перший договір – "Подача води в озеро Паркове" від 28 жовтня 2018 року. Другий – "Підкачка води в озеро Паркове" від 12 квітня 2019 року. Третя угода – "Подача води в озеро Паркове" укладено 6 травня 2019 року. 

По двом договорам замовник робіт – Управління житлово-комунального господарства міської ради Сіверськодонецька, по одному замовник інший – Комунальне підприємство "Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби", але все одно він підкзвітний міськраді.

У жодному з договорів не було зазначено знижки, про яку казав Бутков. Дешевше воду ніхто так і не продав.

З бюджету Сіверськодонецька, згідно з інформацією, яка є у Прозорро, на заповнення озера Паркове фірмі "Таун Сервіс" заплатили спочатку 193 332 гривні, потім – 182 000 гривень, а слідом – ще 184 331 гривню. Тобто понад півмільйона. В озеро за цими трьома договорами мали залити більше 68 887 кубометрів води. Води мало бути залито більше цього об'єму, тому що інформація про замовлені послуги по одному з договорів на "Прозорро" відсутня.

За даними "Наші гроші", власником "Таун Сервісу" є ТОВ "Хімічно-промисловий альянс", яким володіє кіпрський офшор "Діренс Вентурес Лімітед" і Антон Чернецов. Раніше засновниками "Таун Сервісу" напряму були Антон Чернецов і "ДВ Корпорейшн Лімітед", яка контролюється оточенням Бойка. Батько Антона Чернецова Олександр Чернецов є головним інженером Рубіжанського казенного заводу "Зоря", яким раніше керував Бойко.

Засновником "НПП "Зоря", згідно з даними сайту youcontrol.com.ua, є Акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю "Зеріфо Венчерз ЛТД", зареєстрована на Кіпрі. А кінцевим бенефіціаром записаний той самий Антон Чернецов.  Чернецов-старший є лідером фракції "Опозиційний блок" у міськраді Рубіжного, його давно називали людиною Бойка, та він це й не спростовував. Також Чернецов-старший балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу №112 від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя". 

Таким чином, міськрада Сіверськодонецька взялася піарити Бойка та й фірму сина його політичного партнера Чернецова, яка нібито зробила знижку і вперше (!) заливає воду в озеро Чисте і Паркове утричі дешевше, ніж встановлений тариф у близько 8 гривень за кубічний метр води. Хоча насправді в трьох договорах зазначено тариф без знижки.

Depo.Донбас склав запит до міської ради Сіверськодонецька з цього приводу. Дуже цікаво було дізнатися деталі цієї оборудки: чи чинні ці три угоди, чи отримала фірма перераховані гроші, чи були виконані усі роботи згідно з трьома договорами, і взагалі чому міськрада тричи виділяла великі суми (кожного разу різні) на заповнення водою одного озера і про це не повідомляла.

Міськрада відмовилася надавати пояснення, наполягаючи на тому, що "не створювала інформацію, яка б відповідала запитанням". 

Саме тому поява на Прозорро ще одного – четвертого – договора на заповнення водою озера Паркове, викликало багато запитань. Досі не зрозуміло, чи виконувалися умови трьох попередніх договорів, чим закінчилася розпіарена Бутковим підкачка води у червні і чому знадобилося укладати договір знову. А також чому Бутков наговорив про зниження ціни за кубометр води втричі.

Міськрада мовчить, а перевірити це самотужки неможливо – час вже минув. З огляду на те, скільки в озеро мали залити кубометрів води, то воно могло перетворитися на "локальне море".  Корреспондент Depo.Донбас побачив, що 9 серпня озеро Паркове виглядало так.

Озеро заросло очеретами, але трубу, яка наповнює його водою, знайти все ж вдалося.

Воду в озеро потроху заливають. То чому ж було робити з цього таємницю? Чому не розповісти, скільки кубометрів води залито в озеро з минулого року?

Проте після виборів, 1 серпня, з'ясувалося, що підкачка води в інше озеро – Чисте, яка була розпочата 19 червня з метою передвиборного піару Бойка, припинена. Труба, по якій велася підкачка води в озеро, порожня. Через отвори в трубі чітко видно лише сухе дно і стіни. Єдина ознака води – тонка цівка в місці невеликого пориву.

Також очевидно, що берегова лінія "пішла" як мінімум на один метр від берега, що свідчить про швидке обміління і загрозу подальшого пересихання озера Чисте.

У міськраді Сіверськодонецька припинення підкачки озера знову не прокоментували. Мабуть, це така тактика – усе робити нишком і крадькома, нікому нічого не пояснюючи. Вибори ж закінчилися, піарити нікого не треба.

Також не зрозуміло, чому на "Прозорро" немає жодного договора про підкачку води в озеро Чисте. Якщо воду в озеро заливали, як казав Бутков, то мав би бути тендер, договір і строки виконання. Але ця документація дивним чином "розчинилася". Якщо, звісно ж, взагалі була.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook