На Луганщині збитки в системі ЖКГ склали 71 млн гривень

За даними на початок 2015 року

На Луганщині збитки в системі житлово-комунального господарства досягли 71 мільйона гривень.

Як передає кореспондент Донбасс.depo.ua, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЛОДА Людмила Діденко розповіла, що на підконтрольній Україні території Луганської області відзначаються збитки в системі ЖКГ, зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

«Протягом минулих років перегляд тарифів штучно стримувався. В результаті тарифи не покривали фактичну собівартість, що призвело до мільйонних збитків підприємств Луганської області. Мова йде про підприємства на 15 територіях. Збитки складають на початок 2015 року 71 мільйон гривень. Зростання дебіторської заборгованості - 303 мільйони гривень, кредиторської заборгованості - 338 мільйонів гривень», - зазначила Діденко.

Також фіксується зростання заборгованості із заробітної плати в ЖКГ- 2 мільйони гривень.
«До цього заборгованості ніколи не було», - зазначила Діденко.
У 2014 році на відшкодування тарифної різниці Луганській області було виділено 576 мільйонів гривень, однак через ситуацію в країні вона була використана на 286 мільйонів.

Діденко повідомила, що департамент зробив розрахунки підвищення тарифів і вивів середню цифру подорожчання комунальних послуг.

«Вартість утримання квартири в середньому по області зросте на 58%», - зазначила вона.

При цьому для міст області цифра може відрізнятися. За рахунок впровадження програм енергоефективності, у Сєвєродонецьку тарифи підвищаться на 40-45%. Поки найбільш високі тарифи в Лисичанську - вони зросли приблизно на 60%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас